صفحه اصلی / اجتماعی / رئیس کمیته امداد خراسان رضوی:هشت هزار دختر بالای 25 سال ازدواج نکرده در مشهد تحت پوشش داریم
طراحی سایت در مشهد

رئیس کمیته امداد خراسان رضوی:هشت هزار دختر بالای 25 سال ازدواج نکرده در مشهد تحت پوشش داریم

گروه مدیریت شهری: علی‌اصغر حاح نقی مدیر کل کمیته استان خراسان رضوی امروز در صحن علنی شورای شهر مشهد به سخنرانی پرداخت.

وی ضمن ارائه آماری از فقرا در سطح شهر مشهد، گفت : بسیاری از فقرا در شهر ما فقر به تخسیر ندارند و شرایط زندگی برای آنها مشکلاتی را به وجود آورده که بسیاری از مسائل رخ داده برای این افراد ناشی از تصمیم فردی این افراد نبود و از اراده آنها خارج بوده است.

حاج نقی افزود : در مشهد 40 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و شناسایی توانایی و توانمندسازی این افراد در اولویت اداره قرار دارد.

وی ضمن اشاره به گرانی اخیر بلیط اتوبوس اظهار کرد: با تعرفه های جدید بسیاری از اعضای کمیته امداد مشکل تردد دارند و این افراد باید تمامی مستمری خود را برای بلیط اتوبوس کنار بگذارند که از شورای شهر و شهرداری در این زمینه درخواست مساعدت داریم تا این محرومین با کارت هایی شارژ شده بتوانند از خدمات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: ما در مشهد هشت هزار دختر بالای 25 سال ازدواج نکرده را تحت پوشش داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از شهرداری خواست تا در فرهنگسراها امتیازاتی برای رشد فرهنگی افراد تحت پوشش کمیته امداد قرار دهند تا فضای رشد فرهنگی این افراد نیز آماده شود.

حاح نقی خاطر نشان کرد: ما در کمیته امداد افراد را تحت پوشش دائم قرار نمی دهیم و هدف این است تا این افراد پس از مدتی با توانمند سازی از تحت پوشش خارج شوند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوي با بيان اينكه سال گذشته 1100 طرح اشتغال در استان ایجاد شد، تصريح كرد: به نظر می‌رسد می‌توان با ایجاد بازارچه‌هایي زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی را برای افراد نیازمند جامعه فراهم کرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *