صفحه اصلی / سینما / پخش بازی های جام جهانی در سینماهای مشهد؟/هنوز مجوزی صادر نشده است
طراحی سایت در مشهد

پخش بازی های جام جهانی در سینماهای مشهد؟/هنوز مجوزی صادر نشده است

سرویس سینما : نخستین بارکه پخش بازی های جام جهانی فوتبال در سینما ها  از طریق رسانه ها به تیتر اصلی اخبار فرهنگی، ورزشی و اجتماعی تبدیل شد، جام جهانی 2010 بود. دومین تجربه ی پخش فوتبال در سالن های سینما 2سال پس از جام جهانی 2010 عملی گردید و در خرداد سال 91 و در جریان بازی های جام ملت های اروپا(یورو ۲۰۱۲)، بار دیگر سالن های سینما میزبان علاقمندان به فوتبال شدند اما این بار هم مشکلاتی مانع ادامه یافتن این مسیر گردید.

اما اکنون در نزدیکی بازی های جام جهانی 2014 برزیل هستیم و بسیاری از مردم کشور از جمله همشهریان عزیز مشهدی به دنبال پاسخ این سوال هستند،

آیا می توان بازی های جام جهانی 2014 به ویژه بازی های تیم ملی را در سینما ها دید ؟

تجربه ای که در تهران زیاد رخ داده ولی در شهر مشهد به صورت خیلی محدود در سینما آفریقا یک چنین اتفاقی افتاده است.

بله،  قرار است ورزش و فرهنگ با هم یکی شوند، دیدن فوتبال که همراه خود فرهنگ های زیادی را دارد در سالن های سینما به عنوان یک مکان فرهنگی نظرات مختلفی را در پی دارد. این ترکیب در کشور ما مخالفان و موافقانی دارد و نهادهای امنیتی و نظارتی در تجربه های گذشته ملاحظات خاصی را در این زمینه داشته اند که نیروی انتظامی در این زمینه دقت نظر ویژه ای داشته است.

عده ای معتقدند یک چنین اتفاقی باعث می شود تا عده ای دختر و پسر برای تخلیه هیجانات خود ناهنجاری ایجاد کنند و به این تجربه استناد می کنند که مرتبه قبلی که در تهران گفتند فقط آقایان بیایند، استقبالی نشد!

به هرحال ورود به این بحث حوصله فراوان می خواهد که در این مطلب نمی گنجد.فعلا فقط می خواهیم بدانیم جام جهانی در سینماهای مشهد پخش می شود یا خیر.

در این زمینه گفت و گویی اختصاصی با حمید طباطبایی معاون هنری و سینمایی خراسان رضوی داشتیم.

طباطبایی در این زمینه به مشهد تریبون گفت : تا به امروز نه تنها در مشهد بلکه برای هیچ شهری در کشور مجوزی برای پخش بازیهای جام جهانی 2014 در سینما صادر نشده است، اما سازمان سینمایی وزارت ارشاد در این خصوص در حال تلاش و رایزنی است که این اتفاق رخ بدهد تا  بتوانیم در بعضی از سینماها  بازی ها را پخش کنیم.

Picture1

وی افزود: ممکن است این مجوز تنها برای تهران صادر شود ولی اگر این مجوز برای کل کشور باشد، شاید بتوانیم برای سینماهای مشهد هم برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا این مطالبه مردم مشهد پاسخ داده شود.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد : فدراسیون فوتبال، سازمان سینمایی وزارت ارشاد، وزارت ورزش و نیروی انتظامی در کارگروهی در خصوص این موضوع در حال تصمیم گیری هستند.

__________________________________________

شنیده های مشهد تریبون حاکی از آن است که نظر کلی کارگروه تصمیم گیرنده مثبت است و سینماها با رعایت شئون اخلاقی مجاز به پخش بازی ها هستند ولی تاکنون این مجوز برای استان ها ارسال نشده است. مدیران سینماهای آفریقا، سیمرغ و قدس  چندی پیش در این زمینه نظر مثبت خود را برای پخش بازیها اعلام کرده بودند.

مشهد تریبون این موضوع را دنبال خواهد کرد.

__________________________________________

طراحی سایت در مشهد

2 نظرات

  1. اگرم مجوز بدن فقط برا آقایونه لابد

  2. من برا داربی 92 سینما سیمرغ بود هم آقایون بودن هم خانوما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *