صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شادکام: حداکثر 20 درصد از بودجه معاونت فرهنگی قدرت مانور برنامه ای دارد
طراحی سایت در مشهد

شادکام: حداکثر 20 درصد از بودجه معاونت فرهنگی قدرت مانور برنامه ای دارد

گروه مدیریت شهری: حسین شادکام معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در گفت و گویی اختصاصی با مشهد تریبون در خصوص بودجه و هزینه های معاونت تحت مدیریت خود به اظهار نظر پرداخت.

شادکام در این زمینه گفت :

 شاید عدد بودجه فرهنگی شهرداری مشهد بزرگ باشد ولی در مقابل سایر معاونت های شهرداری بزرگ نیست، یعنی در حوزه های عملکردی، کمترین بودجه به معاونت فرهنگی رسیده است.

وی ادامه داد :

 بخشی از این بودجه تعریف شده است، نزدیک 40 درصد بودجه ما عمرانی است و باید برای آن پروژه عمرانی ایجاد کرد و حداکثر 20 درصد از بودجه معاونت فرهنگی قدرت مانور برنامه ای دارد.

معاون فرهنگی و اجماعی شهردار ضمن تاکید بر این نکته که بودجه معاونت فرهنگی شهرداری مشهد در مقایسه با تمام حوزه های فرهنگی شهر بیشتر است، افزود :

این فرآیند مختص شهر مشهد نیست و در تمام کشور بخش فرهنگی شهرداری از مجموعه های فرهنگی دولت بودجه بیشتری دارند و مدیریت شهری یک چنین وضعیتی را ایجاب می کند.

این مدیر شهری همچنین اظهار کرد:

چند سال پیش شورای عالی اداری کشور طی مصوبه ای  23 خدمت را از دولت  به شهرداری ها منتقل کرد  که اکثر این خدمات مانند تحویل نهاد کتابخانه ها به شهرداری ها امور فرهنگی اجتماعی بود.

شادکام تصریح کرد :

همه باید توجه داشته باشند که شهرداری خزانه دار نیست ولی  شریک خوبی برای خرید خدمت در حوزه های مورد نیاز خود است و همکاری شهرداری با سایر نهادهای فرهنگی در برنامه ها به شرطی صورت می گیرد که بازی برد برد باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:

دوستان در حوزه هنر از ما این انتظار را نداشته باشند که شهرداری این حوزه را فقط با پول حمایت کند و هیچ مطالبه ای نداشته باشد، ما مشکلات و ناهنجاری های شهر را کجا حل کنیم؟  ما یک سری تقاضاهایی داریم که از مسیرهای شناخته شده برای تامین آنها می کوشیم و  پیشنهادهای همکاری نباید اینگونه باشد که شهرداری  فقط پول بدهد و ما قطعا به دنبال تامین محتوای مورد نظر خود در برنامه های مشارکتی خواهیم بود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *