صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شادکام در گفت و گو با مشهد تریبون جزئیات هزینه های دهه مهدویت را بیان کرد/ تشکل ها یک ریال هم نمی گیرند
طراحی سایت در مشهد

شادکام در گفت و گو با مشهد تریبون جزئیات هزینه های دهه مهدویت را بیان کرد/ تشکل ها یک ریال هم نمی گیرند

گروه مدیریت شهری: صبح امروز حسین شادکام معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد در گفت و گویی با مشهد تریبون به شبهات وارده بر موضوع بودجه مصوب شورای شهر برای هفته مهدویت پاسخ داد.

شادکام در این زمینه گفت :

اولا که لایحه شورای شهر مشهد برای این مناسبت تا مبلغ 2 میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته و ممکن است هزینه ها به این مبلغ نرسد، به طوریکه لیست هزینه برنامه های ما حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد افزود:

یک ریال هم به هیچ تشکلی اختصاص داده نمی شود ولی امکان دارد تشکلی برگزار کننده برنامه ای در فرهنگسراها و مساجد سطح شهر مشهد باشد  که فقط پول برگزاری این برنامه را می گیرد.

این مدیر شهری لیست هزینه های در نظر گرفته شده را به صورت کاملا شفاف اینگونه  بیان کرد:

طرح برپایی کرسی های گفتمان مهدویت از نگاه مستبصرین به مبلغ 35 میلیون تومان، برگزاری کنگره یک روزه شعر مهدویت و انتظار توسط فرهنگسرای انتظار با  120 میلیون تومان اعتبار همراه با حضور اساتید برجسته و شاعران مطرح کشور، برگزاری جشنواره هفته مهدویت توسط کانون های تخصصی انتظار که شهرداری در این زمینه اقلام تبلیغی، نرم افزاری و سخت افزاری را با تخفیفی از 20 تا 50 درصد در اختیار واجدین قرار می دهد، ترسیم  نقاشی رولی کیلومتری برای کودکان دور پارک ملت که احتمال دارد در گینس هم ثبت شود، برپایی نمایشگاه نخصصی مفهومی مهدویت طبق روال هر سال، اجتماع عظیم منتظران ظهور در میدان شهدا، در اختیار گذاری المان های طاق نصرت پلکانی در مقابل مساجد و ورودی جشن ها و برگزاری نمایش جذاب آیینی از جمله برنامه های مهم این هفته است که بودجه مصوب در این بخش ها صرف می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد:

ما یک ریال هم به هیچ تشکلی نمی دهیم ولی خارج از بحث این بودجه و هفته مهدویت می توانیم مانند گذشته مشارکت ها و کمک هایی را به تشکل ها داشته باشیم.

گفتنی است در چند روز گذشته با جوسازی صورت گرفته توسط برخی از افراد شایعاتی مطرح شده بود که بودجه مصوب قرار است برای تشکل های همسو تفکر شورای شهر اختصاص داده شود تا در انتخابات آینده مجلس این تشکل ها تقویت شوند. در این زمینه شایعات فراوان بود و برخی از اهالی رسانه استان خراسان رضوی نیز در جلسه 1 خرداد ماه مدیران رسانه ها با شهردار این مسئله را مطرح کردند که شهردار ضمن رد شایعات، توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد.

شما می توانید متن سخنان سید صولت مرتضوی شهردار مشهد در این زمینه را از اینجا بخوانید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *