صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شهردار مشهد:هر کیلومتر احداث قطار شهری برابر با 180 میلیارد تومان هزینه دارد
طراحی سایت در مشهد

شهردار مشهد:هر کیلومتر احداث قطار شهری برابر با 180 میلیارد تومان هزینه دارد

گروه مدیریت شهری: شهردار مشهد در دومین دیدار تلویزیونی خود با مردم در برنامه زنده گفتگو به ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری پایتخت معنوی ایران و پاسخ به سوالات مردم پرداخت.

وی با اشاره به اجرای خط 2 قطار شهری مشهد با بیان اینکه یکی از برنامه‌های کلان شهرداری مشهد توسعه حمل و نقل عمومی است، گفت: توسعه خطوط قطارشهری مشهد یکی از برنامه‌های مدیریت شهری است که طی آن احداث خط دو که تقریبا پروژه‌ای به گل نشسته بود و موانعی از جمله تامین منابع ملی و مبانی پیمان داشت، طبق گزارشات واصله در حال حاضر در ١٤ جبهه کاری پیشرفت فیزیکی مطلوبی دارد.
شهردار مشهد با بیان این که پروژه خط 2 قطار شهری بیشترین وقت را از مجموعه شهرداری و شورای شهر گرفت، ادامه داد: در حال حاضر تقریبا 13 ایستگاه به پیمان گذاشته شده و 11 پیمانکار نیز برای عملیات اجرایی آن فعال شده اند.
وی با تاکید بر این که خط دو قطارشهری مشهد جزء فعال ترین خطوط ریلی کشور است و با عزم ملی و مدیریت جهادی در زمان تعیین شده 38 ماهه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: به همت مسئولان شهری و شورای شهر مشکلات این طرح با اصلاح مبانی آن حل شد و تقریبا در طول هفت ماه اخیر بیش از دو هزار و 200 کیلومتر از آن حفاری شده است.
مرتضوی با اشاره به هزینه 180 میلیارد تومانی هر کیلومتر احداث قطار شهری گفت: خط 2 قطار شهری مشهد شامل 14 کیلومتر بوده که هشت کیلومتر آن حفاری شده است.
وی از عرضه بیش از 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تسریع در اجرای قطار شهری مشهد خبر داد و اظهار داشت: برای این طرح اعتبارات بسیار خوبی از صندوق توسعه ملی نیز اختصاص یافت.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *