صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / بازنشر/نخعی راد:در دوره گذشته شهرداری یک کارشناس ملک یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان در یک سال اجرت گرفته است
طراحی سایت در مشهد

بازنشر/نخعی راد:در دوره گذشته شهرداری یک کارشناس ملک یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان در یک سال اجرت گرفته است

گروه مدیریت شهری : علی اصغر نخعی راد عضو شورای شهر مشهد و مسئول عالیه نظارت بر این شورا در خصوص برخی از مسائل حوزه مدیریت شهری با خبرنگار مشهد تریبون گفت و گو کرد.

نخعی را به خبرنگار ما گفت : متاسفانه در دوره گذشته شهرداری مشهد اجرت های بسیار بالا و بدون منطقی به برخی از کارشناسان پرداخت شده است. تنها در یک مورد یک کارشناس ملک یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان در سال اجرت و حق  کارشناسی گرفته که مدارک این موارد در حوزه نظارت شورا موجود است.

وی ادامه داد: پس از تحقیق متوجه شدیم که در دوره گذشته و در سالهای نزدیکی که پشت سر گذاشتیم تنها ۵ کارشناس  ملک مورد استفاده قرار می گرفتند و به نوعی انحصار را در این زمینه شاهد بوده ایم. لذا ما در کمیسیون داخلی طرحی را در دستور کار داریم و آن را به زودی به صحن علنی خواهیم برد. این طرح، شهرداری و تمامی ۱۷ سازمان وابسته را وادار می کند که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان حق پرداخت  اجرت به یک کارشناس در طول یک سال را ندارند.

مسئول عالیه نظارت شورای شهر مشهد ادامه داد : به دنبال این هستیم که از کارشناسان دیگری هم استفاده شود و جوانان در این عرصه ورود نمایند. اما این اتفاق باید به تدریج رخ دهد و ما به صورت تدریجی به این سمت خواهیم رفت. به طور مثال اگر کارشناسی ۴۰۰ میلیون تومان یا رقمی بالاتر از آن را بگیرد، تنها ۱۰ درصد از اضافه اجرت خود را دریافت خواهد کرد.

این عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: ما در شهرداری به دنبال عزل مدیران فاسد و اصلاح رویه هایی هستیم که باعث ایجاد فساد می شود. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مشکلات بخش های مختلف را حل نماییم. پلیس ساختمان، دفاتر پیشخوان و کمیسیون ماده ۱۰۰ سه بخشی هستند که به نظر می آید دارای مشکلات عدیده ای هستند. امیدواریم با کمک سایر دوستان بتوانیم بازدهی و کارایی این بخش ها را افزایش دهیم.

این حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری ضمن اشاره به برخی از پرونده های مالی بزرگ که در حال بررسی است، اظهار کرد: پس از پایان بررسی ها افرادی را به دادگستری معرفی خواهیم کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد : متاسفانه در برخی از ارتفاعات مشهد افرادی با رابطه توانسته اند مجوز ساخت زائرسرا بگیرند، اما خبری از زائر سرا نیست  و ملک شخصی و خانه ساخته شده است که با جدیت این موارد را پیگیری می نماییم تا جلوی بزرگ تر شدن این معضل گرفته شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *