صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / بنی هاشمی: دولت و شورای شهر هر دو وظایف خود را درست انجام دهند
طراحی سایت در مشهد

بنی هاشمی: دولت و شورای شهر هر دو وظایف خود را درست انجام دهند

گروه مدیریت شهری: سید هاشم بنی هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی شامگاه دیروز 11 اردیبهشت ماه در خصوص مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش نرخ بهای استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی در مصاحبه با خبرنگار مشهد تریبون به اظهار نظر پرداخت.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت به بخش های مختلف تقسیم می شود و  یارانه های نقدی، تولید و بهداشت درمان از جمله این بخش ها است.

وی ادامه داد: اینکه شورای شهر می خواهد با توجه به افزایش قیمت هایی که در مورد سوخت اتفاق افتاده است تصمیماتی را در حوزه حمل و نقل بگیرد، در این زمینه باید اختیارات شورای شهر مد نظر باشد.در واقع افزایش قیمت بلیط اتوبوس باید در جلسات تخصصی شورا شهر بررسی شود اما  شهرداری یک اختیارات و البته یک سری وظایفی دارد. اگر از اختیارات خود استفاده نکند و وظایف خود را انجام ندهد، باید گفت که اینگونه نمی شود کار کرد. لذا شورای شهر باید از اختیارات خود استفاده کرده و وظایف خود را انجام دهد. اینکه توپ را در میدان یکی دیگر بیندازد نتیجه این می شود که مردم ناراحت می شوند. مقامات مسئولین باید تصمیم گیری های خود را درست انجام بدهند و اینکه اینگونه مسائل را به سمت جامعه بکشانند مدیریت درستی نیست.

نماینده مردم مشهد افزود: دولت و شورای شهر هر دو  وظایف خود را درست انجام دهند.خیلی چیزها ممکن است رخ دهد و شورای شهر باید این مسائل را مدیریت کنند.

بنی هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه عدم پرداختن یارانه حمل و نقل توسط دولت به شهرداری مشهد باعث تصمیم شهرداری برای افزایش بهای استفاده از اتوبوس شده است، گفت: دولت باید پول را از منابعی بیاورد که در بودجه مشخص شده است. ما نمی توانیم دولت را وادار نماییم که کار غیر قانونی انجام بدهد. ضمن آنکه درآمدهای حاصله، سیاست گذاری شده و محل مصرف آن تعیین گردیده است. آن بخش از قانون که می گوید درآمد حاصله از افزایش قیمت های سوخت باید به حمل و نقل عمومی داده شود باید اجرایی شود اما اینکه تخصیص داده نمی شود موضوع دیگری است .گاهی اوقات درآمدها اتفاق نمی افتد و این تخصیص ها صورت نمی گیرد. مانند سال گذشته که درآمد ها اتفاق نیفتاد و تخصیص ها هم صورت نگرفت که در بخش عمرانی 30 و در هزینه های جاری هم 80 درصد از بودجه اختصاص یافت.

وی ادامه داد: ما همیشه از دولت میخواهیم مطابق برنامه یک ساله در جهت تحقق درآمدها و جهت تخصیص دادن  آنها به بخش های مختلف تلاش نماید و  اگر دولت این کار را نکند ما میگوییم دولت تخلف کرده و از خود ضعف نشان داده است.

استاندار سابق قم همچنین اظهار کرد: اینکه شورای شهر بخواهد به وظایف قانونی خود عمل نکند و این وظایف قانونی خود را به گردن  بقیه  بیندازد این را من یکی از نقاط ضعف شورای شهر می دانم. البته دولت هم اگر وظایف خود را درست انجام ندهند نقطه ضعف محسوب خواهد شد.

بنی هاشمی ضمن تاکید بر این نکته که ما از دولت مطالبه داریم، افزود: از شورای شهر میخواهیم شهر را درست اداره کند.

بنی هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: دولت بر اساس قانون بودجه و شورای شهر هم بر اساس وظایف خود عمل کند.یکی از کارهای شورای شهر این است که مصوباتی در خصوص عوارض ها و قیمت ها داشته باشد.آقایان عضو  شورای شهر شدند که این کارها را نجام دهند. کارهای شورای شهر هم کارهای ساده نیست و سخت است. باید با مدیریت، شهر را اداره کنند و درآمدهای کافی را کسب نمایند و این چیزهایی است که خود آنها در شورای شهر مصوب کرده اند. 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *