صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / علی مَرد با قلم ملیحه بذری منتشر شد
طراحی سایت در مشهد

علی مَرد با قلم ملیحه بذری منتشر شد

گروه فرهنگی- سرویس کتاب: علی مَرد، عنوان کتابی است که به تازگی منتشر شده است. این کتاب به قلم ملیحه بذری از نویسندگان خراسانی است که سرگذشت پژوهی سردار شهید حسن علیمردانی می باشد.

ملیحه بذری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: حسن علیمردانی سال 1322 در شهرستان تربت جام متولد شد. وی در فعالیت های سیاسی ضد رژیم ستمشاهی، نقش به سزایی داشت.

ملیحه بذری در ادامه تاکید کرد: سردار شهید حسن علیمردانی افتخار خراسان بزرگ و هر ایرانی است. قطعا در آینده می توان کارهای بهتر و تاثیر گذار تری از این شهید و سایر شهدای خراسانی انجام داد.

وی در از حجه الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر نماینده ی مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس. سردار نجاتی ریاست و سردار حسن امیری معاونت بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی، خانواده ی محترم و صبور سردار شهید حسن علیمردانی و خانواده ی محترم شهید ریحانی که در گردآوری این مجموعه بسیار تلاش  نمودند، تشکر کرد.

گفتنی است علی مرد با پیروزی انقلاب، به خیل سربازان امام خمینی (ره) پیوست و عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. او در سال 1360 در تنگه ی چزابه در حالی به شهادت رسید که روزهای پیاپی ، علی رغم تشنگی ، مردانه جنگیده پس از شهادت او و پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات فتح المبین، حضرت امام خمینی (ره) با شنیدن وصف رشادتهای این سردار بزرگ خراسانی،  فرمودند: تنگه چزابه را تنگه ی علیمردانی بنامید.

پیش از این، دو مجموعه ی شعر با عناوین( خورشیدها بهانه ماندگاری زمینند ) و ( سُویدا) از ملیحه بذری منتشر شده است.

لازم به ذکر است که نام یکی از  خیابانهای اصلی شهر مشهد مقدس به نام این شهید بزرگوار مزین شده است.

Picture3

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *