صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / حسین شادکام: «یک عمر سلامت با خود مراقبتی» ضرورتی است که باید در جامعه دنبال شود
طراحی سایت در مشهد

حسین شادکام: «یک عمر سلامت با خود مراقبتی» ضرورتی است که باید در جامعه دنبال شود

 گروه مدیریت شهری: معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد، ارتقای سلامت همگانی شهروندان گرانقدر شهر بهشت را اولویت کاری خود می‌داند.

«حسین شادکام» ضمن گرامیداشت هفته سلامت بیان داشت: بدون تردید ارتقای فرهنگ شهروندی پیرامون سلامت، از ضروریات مدیریت شهری است، چرا که عوارض ناشی از کاهش هزینه‌ها را در پی خواهد داشت.

 وی گفت: «خود مراقبتی» به عنوان شعار سال 93 در رویکردهای حوزه سلامت این معاونت مورد توجه ویژه قرار گرفته است در این رهگذار، تدوین برنامه‌های اجرایی از قبیل ایستگاه‌های سلامت در مناطق 13 گانه شکل گرفته که به صورت رایگان در زمینه‌های ورزش و تحرک‌های جسمانی، مشاوره و تغذیه، کودک و سلامتی، بهداشت عمومی، کنترل فشارخون و دیابت و مشاوره سلامت سالمندان به شهروندان ارائه خدمات می‌کنند.

 شادکام افزود: هر شهروند با اهمیت دادن به بحث سلامت خود و خانواده می‌تواند به شعار «خودمراقبتی» نزدیک شده و این شروع، پیامدهای خوبی برای شهروند و سلامت جامعه خواهد داشت.

 معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در خصوص فعالیت‌های حوزه سلامت در این شهر گفت: امروزه ارتقای سلامت همگانی با رویکرد منطقه‌ای در مجموعه شهری مشهد مورد تاکید جدی است به طوری در طرحی با عنوان «محله ما، محله زندگی» سعی شد با نیاز سنجی منطقه‌ای و محل فعالیت‌های گسترده‌ای در این زمینه صورت پذیرد.

 وی در ادامه گفت: سلامتی با دامنه معنایی وسیع، امروزه طیف گسترده‌ای از عوامل مرتبط با کیفیت و سلامت محیط‌ های زندگی ساکنان مناطق شهر را در بر می گیرد، به همین خاطر به عنوان یکی از هدف‌های اصلی سیاست‌های برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین «یک عمر سلامت با خود مراقبتی»، نه‌تنها به عنوان شعار سال، بلکه به عنوان ضرورتی است که باید در جامعه دنبال شود و علاوه بر آن نیاز به نهادینه شدن در میان شهروندان دارد، بر این اساس، اهتمام شهرداری مشهد ارتقای سلامت همگانی در بین شهروندان گرانقدر شهر مشهد بوده و خواهد بود.

عکس از محمد زائر نیا

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *