صفحه اصلی / تئاتر / گزارشی از بزرگداشت هنری در قطعه هنرمندان بهشت رضا با حضور پدر تئاتر خراسان
طراحی سایت در مشهد

گزارشی از بزرگداشت هنری در قطعه هنرمندان بهشت رضا با حضور پدر تئاتر خراسان

گروه هنری: بزرگداشت هنری به همت انجمن ادبی- هنری تک چراغ ( فرشید شاهسون پور ، محمد اسدی نژاد ) با اهداف ارج گذاشتن به هنرمندان در گذشته و دیدار هنرمندان با یکدیگر در قطعه ی هنرمندان بهشت رضا مشهد برگزار شد . در این مراسم جمعی از شعرای مشهدی با خواندن شعر ، دلنوشته و ذکر خاطرات یاد و نام هنرمندان درگذشته را زنده کردند .

در حین اجرای این برنامه اُستاد حسین طالبی نقاش پیشکسوت مشهدی نمایی از قطعه هنرمندان را به روی بوم آورد و الحق و الانصاف که زیبا هم ترسیـم کرد . جلیل ابولحسنی ( استاد کاوه ) ، ابراهیـم مقدم، احمد حلوی،حمید سهیلی ، رضا افضلی ، محمد اسدی نژاد و جمعی دیگر از فرهیختگان ادب و هنر شهر مشهد در این مراسم حضور داشتند . 

در ادامه حضور استاد محمد شاهرودی پدر تئاتر ایران در این مراسم تعجب خیلی ها را برانگیخت ، او با مزاج ناتوانی آمد ولی هنرمند جوان شهر مشهد در این مراسم حضور نداشتند . این مراسم  یک حرکت خودجوش و فرهنگی مثبت بود . ارج گذاشتن به در گذشتگان انجام شد ولی باید زودتر از اینها انجام می شد تا هنرمندان جوان بدانند که چه کسانی را داشتیم ، وَ امروز نداریم .

IMG_0410

آنهایی که روی گاری دستی خیمه شب بازی بستند و در گذر زمان همان را گاری دستی را به تماشاخانه ی کوهسنگی که یکی از مجهزترین تماشاخانه های زمان خودش بود تبدیل کرده اند .

میرباذل ، سلطان نقشهــا یا حسین ترمه چی ، محبوبه همتی ، چه افتخاراتی داشتیـم . چه خوبه که هنرمندان امروزی قبل از درخشیدن ، افتخار کردن به پیشینیان را بیاموزند. ارج گذاشتن به هنرمندان در گذشته خوب است و خسته نباشید با برگزار کنندگان این مراسم ولی به فکر زنده ها هم باشیـم !

آیا میدانید قدیمی ترین بازیگر نقش های تخت حوضی ” محمد جوینده ” در مشهد ساکن است ؟ آیا میدانید پیشکسوت نمایش های ایرانی در رشته ی هنرهای میدانی و بند بازی ” محمد رضا مدبری ” در مشهد ساکن است ؟ آیا میدانید وُ ازش غافلید ؟ و چرا برخی از مسئولین ما به هنر و هنرمند علی الخصوص نسل قدیم بی اعتنا هستند ؟ چرا هنر تردستی در مشهد جایگاهی ندارد و در پایتخت جزء هنرهای نمایشی سرگرم کننده محسوب می شود ؟

چرا عده ای در گمنامی از صحنه ی زندگی خارج می شوند ؟ چرا ، آیا و چرا … اینها همه آیاها و چراهایی ست که در بسیاری از محافل هنری ، بزرگداشتها ، یادبودها و … بیان می شود ولی هیچ وقت جوابی گرفته نمی شود ! بار دیگر از بانیان برگزاری این مراسم سپاسگذاریم که بعضی ها را از جهل در آوردند و حرکتی انجام دادند که در تاریخ هنر مشهد بی سابقه بوده است

محمد اسدی نژاد

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. جای مسئولین بسیار خالی بود
    اگر با ما نبودش هیچ میلی
    چرا کاسه ی ما را بشکست لیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *