صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / عضو و دبیر شورای شهرستان مشهد وظایف و ساختار قانونی این شورا را تشریح کرد
طراحی سایت در مشهد

عضو و دبیر شورای شهرستان مشهد وظایف و ساختار قانونی این شورا را تشریح کرد

گروه مدیریت شهری: با توجه به اطلاعات کم شهروندان مشهدی در خصوص شورای شهرستان و وظایف آن، مصاحبه ای با دبیر این شورا ترتیب دادیم تا شهروندان شهر مشهد با این نهاد حقوقی و نظارتی آشنایی لازم را به دست آورند.

در همین زمینه محمد فانی در مصاحبه به خبرنگار ما گفت :

شورای شهرستان مشهد شورای فرادست شورای های اسلامی شهر مشهد، رضویه و ملک آباد و شوراهای اسلامی بخش مرکزی، بخش مشهد و احمد آباد می باشد. بخش مرکزی بیش از 200 روستا و بخش رضویه دارای 70 روستا دارند.همچنین بخش  احمد آباد هم دارای بیش از 50 روستا می باشد. شهر رضویه و ملک آباد هم  در جوار شهر مشهد قرار گرفتند. اینها مجموعا  بر اساس تقسیمات کشوری شهرستان مشهد را تشکیل می دهند. لذا شورای شهرستان مشهد هم ضمن نظارت بر عملکرد شوراهای  زیرمجموعه، می تواند در خیلی از موارد جهت رفع موانع و مشکلاتی که شوراهای زیرمجموعه دارند ورود نماید و کمک های موثری داشته باشد.

دبیر شورای اسلامی شهرستان مشهد افزود:

متاسفانه شورای شهرستان مشهد در 12 سال گذشته با توجه به اینکه سه دوره از طول عمر آن می گذرد به جایگاه حقیقی خود نرسیده و خیلی به شان آن توجهی نشده است. اما ما سعی میکنیم در دوره چهارم این ضعف را برطرف نماییم.

عضو شورای شهرستان مشهد در خصوص وظایف این شورا اذعان داشت:

شورای اسلامی شهرستان مشهد بر اساس آیین نامه داخلی، نظارت بر مصوبات شوراهای زیر مجموعه را بر عهده دارد. همینطور این شورا طبق قانون بر اساس آیین نامه داخلی شورای شهرستان مشهد در صورت آنکه  یک یا چند تن از اعضای آن به عملکرد دستگاه های اجرایی اعتراض داشته باشند پس از طی مراحل اداری و تایید آن توسط کمیسیون مربوطه، موضوع را از طریق رئیس شورا به مسئولین مربوط ابلاغ می نماید. پس از این اتفاق مسئولین مربوطه می توانند در جلسه حاضر شوند و از عملکرد خود دفاع کنند که این موضوع می تواند کمک شایانی به حل مشکلات مردم بکند.

فانی ضمن اشاره به اینکه این شورا دارای دو کمیسیون می باشد، اذعان داشت:

یک کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی ذیل این شورا قرار دارند که اینجانب به عنوان مسئول کمیسوین حقوقی، فرهنگی و اجتماعی  انتخاب شده ام.

وی ادامه داد:

ما به دنبال دعوت مسئولین مربوطه به کمیسیون ها شورا هستنیم  تا از نقطه نظرات آنها در طراحی طرح تفصیلی آینده شهر مشهد استفاده نماییم. همچنین برنامه ها و دستور کار کمیسیون حقوقی، فرهنکی و اجتماعی به زودی اعلام خواهد شد.

رئیس کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورای شهرستان مشهد در پایان خاطر نشان کرد:

من از شما به عنوان یکی از رسانه های شهر مشهد درخواست میکنم پل ارتباطی خوبی بین ما و مردم باشید و نقش خود را به عنوان یک رسانه موثر ایفا نمایید. در پایان هم این نوید را به روستایی ها و مردم شهر مشهد می دهیم  که اقدامات مثبتی در جهت رفع محرومیت ها خواهیم داشت.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *