صفحه اصلی / تئاتر / نشست خبري تئاتر همه پسران من برگزار شد/هنرمند باید پیشگوی خوبی هم باشد!
طراحی سایت در مشهد

نشست خبري تئاتر همه پسران من برگزار شد/هنرمند باید پیشگوی خوبی هم باشد!

سرویس تئاتر  – حمید اقبالیان: نشست خبری تئاتر “همه پسران من” در روز 24 فروردين ماه در ساعت 19:30 در سالن كارگاه تئاتر شمايل  آغاز شد .
اين برنامه مختص خبرنگاران، عكاسان و اهالي رسانه بود و پس از اتمام برنامه يك اجراي نمايش هم براي حضار انجام شد.
سيد رضا كمال علوي استاد تئاتر مشهد و بازيگر اين تئاتر به همراه سيد حجت طباطبايي از ابتداي برنامه پاسخگوي سوالات خبرنگاران بودند .
در آغاز طباطبايي در جواب سوال خبرنگاري راجع به اكران هاي خصوصي گفت : به نظر من مخاطب بدون حضور اهالي رسانه شكل نمي گيرد. همه ي اين خانواده رسانه افراد با هوشي هستند و مهمترين كمك را به پيشرفت هنر و تئاتر شهر مي كنند. اميدوارم اين تقسيم بندي ها در اجرا مانند اكران خصوصي يك نمايش براي عكاسان و اهالي رسانه ادامه پيدا كند .

همچنين طباطبایی در رابطه با سوالي مبني بر فروش اينترنتي اين اجرا افزود كه با شرايط سالن و اقتضاي محيط، اينجا فروش اينترنتي براي ما دشوار هست . ما در تئاتر قبلي خود (مرگ فروشنده ) هم اين مسئله رو تجربه كرديم و ديديم كه به علت ازدحام جمعيت و سيل علاقه مندان نميتوانستيم خوب مديريت و برنامه ريزي بكنيم .
وی  در رابطه سوال خبرنگاري مبني بر محوريت موضوعي تئاتر در شهر مشهد افزود:هنرمند كسي است كه بتواند پيشگوي خوبي هم باشد و بتواند نياز و شرايط جامعه را تشخيص بدهد و در اين صورت با رفتن به هر سمت و سو، موضوعي رو به بهترين نحو پشت سر خواهد گذاشت .
در ادامه سيد رضا كمال علوي هم طي صحبتي از شوق فراوان خود گفت و اينكه خيلي خوشحال است که اولين شب اجراي يك تئاتر را با تماشاچياني شروع ميكند كه سرمايه هاي مهمي براي تئاتر هستند .

وي در ادامه افزود: يك سوالی و دغدغه ای كه بچه هاي تئاتر همواره داشته اند اين بود که وقتي يك تماشاگر با اثر آن ها روبرو ميشود،  آیا آن اثر به درستي به مخاطب القا شده یا خیر. در این راستا عكاسان تئاتر و خبرنگاران كمك شاياني مي توانند بكنند . البته دغدغه عكاسي تئاتر در شهر مشهد هنوز آنچنان كه بايد باشد جدي گرفته نشده است. بطور مثال وقتي كه عكاسان از كارگردان هاي تئاتر درخواستي براي اجراي ويژه براي عكاسان مي كنند، معمولا با پاسخ منفي روبرو می شوند.

 وي در ادامه اظهار کرد : يكي از مشكلاتي كه در دهه گذشته در تئاتر داشتيم اين بود كه كمتر به اين باور رسيديم كه بايد پاسخ خود را از مخاطب بگيريم . دراين حال تئاتر “مرگ فروشنده” از اين نظر يك اثر خوب بود زيرا توانست با مخاطب كار خود را جلو ببرد .

وی  در سخنان پاياني خود خاطر نشان کرد: تئاتري كه متكي به كمك دولتي باشد با مخاطب به خوبي ارتباط برقرار نخواهد كرد و به كمك ديد مخاطب، جلو نخواهد رفت . نمايش مرگ فروشنده هم با همين ذهنيت و با اتكاي به خود تماشاگر حركت رو به جلو داشت و ما همين مسير را دنبال خواهيم كرد .

گفتني است در پايان مراسم بصورت نمادين از پوستر تئاتر توسط اين دو نفر رونمايي شد و از ساعت 20:15 دقيقه اجرا براي اهالي رسانه بصورت ويژه شروع آغاز گردید.

 گفتنی است فردا برای حمايت از تئاتر خصوصي مشهد اولين بليط این نمايش برای اجراي عموم به مزايده گذاشته می شود.

مشخصات  نمایش همه پسران من :

نویسنده: آرتور میلر
کارگردان : سید حجت طباطبائی
کاری از گروه تئاتر شمایل 
25
فروردین تا 12 اردیبهشت 1393
ساعت 20:00 هر شب 
سالن نمایش شمایل 
بازیگران : سیدرضا کمال علوی، مریم رحمتی، بهروز ارمغان مهشید شریفی، مهرداد رجبی خامسی، پویا حقیقی، محمد خوش خلق، سارا کشمیری، آیدا کوهستانی، فاطمه لگزایی، شیده یزدانی، سیده پرنیان طباطبائی
مکان: مشهد، چهارراه کلاهدوز، بین سناباد 45 و 47، جنب پیش دبستانی خضراء، کارگاه تئاتر شمایل

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *