صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / عزم شورای شهر برای صرفه جویی در منابع/ پروژه های شهرداری در سال 93 مهندسی ارزش می شوند
طراحی سایت در مشهد

عزم شورای شهر برای صرفه جویی در منابع/ پروژه های شهرداری در سال 93 مهندسی ارزش می شوند

گروه مدیریت شهری: در نیمه دوم اسفند ماه بودجه سال آینده شهرداری و سازمان و شرکت‌های وابسته به تصویب اکثریت اعضای این شورا رسید.

در یکی از تبصره های مرقومه ای که شورای شهر به تصویب رسانده است به مقوله مهندسی ارزش اشاره داشته است. بر اساس این تبصره شهرداری مکلف است برای انجام مهندسی ارزش در پروژه‌های عمرانی که هزینه تمام‌شده آن بیش از50میلیاردریال است با تأکید بر انجام مهندسی ارزش پس از مطالعه و پیش از اجرا اقدام کند و نظام‌نامه آن را در مدت یک ماه به شورای اسلامی شهر ارائه کند.

توجه شورای چهارم به این امر باعث دلگرمی شهروندانی است که همواره نگران اسراف و صرف هزینه های گزاف در پروژه های عمرانی بوده اند. مهندسي ارزش تكنيكي كارآمد براي بهبود ارزش پروژه است. با مهندسي ارزش هزينه هاي دوره هاي عمر پروژه عمراني (هزينه هاي ساخت، بهره برداري و استهلاك) كاهش مي يابد. مهندسي ارزش يك راهكار ساختارمند و كاركرد گرا براي كنترل هزينه هايي است كه صرفه جويي به بار آورده و يا ارزش محصول را بدون فدا كردن كيفيت كاركرد و فوايد آن بهبود مي بخشد اين محصول ممكن است يك كار و يا يك پروژه باشد.

لذا با توجه به عزم جدی شورای چهارم برای مهندسی ارزش پروژه های 5 میلیاردی به بالا می توان امید داشت که صرفه‌جویی در پروژه های عمرانی به لحاظ مالی و مصالح در خور توجه باشد.

فواید این تصمیم درست قطعا باعث افزایش خلاقیت در پروژه ها می شود و پروژه ها پس از تصویب در کمیسیون فنی و عمران شورای شهر اجرایی خواهند شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *