صفحه اصلی / سینما / مدیر کل ارشاد استان:تعطیلات نوروز امسال را تعطیلات سینمایی می دانم
طراحی سایت در مشهد

مدیر کل ارشاد استان:تعطیلات نوروز امسال را تعطیلات سینمایی می دانم

گروه فرهنگی : امشب مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده خبر مشهد در سینما اصغر زاده برگزار گردید.

در حاشیه این مراسم سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گفت و گویی اختصاصی با مشهد تریبون شرکت کرد.

سرابی در خصوص آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اجرای برنامه های نوروزی گفت :

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به واسطه قانون موجود، معاونت فرهنگی و اجتماعی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان را بر عهده دارد. به واسطه این مسئولیت از سه ماه پیش دبیرخانه ای در این خصوص در شورای فرهنگ عمومی فعال شده است و برنامه ریزی های مختلفی را ناظر به رویدادهای فرهنگی هنری داخلی برای بخش مختلف اداره کل ارشاد پیش بینی کرده است.

وی افزود :

این دبیرخانه یک سری اقدامات و برنامه ریزی هایی را تا کنون داشته است تا  دستگاه ها و سازمان هایی که در عرصه فرهنگی فعال هستند در این زمینه اقدامات خوبی را در کنار اداره کل ارشاد داشته باشند که  که لیستی از برنامه ها تهیه شده است  که به زودی و به صورت دقیق این برنامه ها توسط دبیرخانه اعلام می گردد.

سعید سرابی در خصوص برنامه های ویژه امسال بیان کرد :

پیش بینی چند اتفاق فرهنگی در آستانه سفر مقام معظم رهبری شده و در حوزه جشنواره هم شاهد چند اتفاق خوب خواهیم بود.  در بخش های هنری هم پیش های خوبی شده که می توان به  کارهای نمایشی در نظر گرفته اشاره کرد که اطلاعات دقیق آن تا چند روز دیگر اعلام می شود.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان در خصوص اکران های نوروزی فیلم های سینمایی گفت :

جدول قطعی اکران های نوروزی مشخص شده است و معمولا جدول خراسان با همان جدولی که در تهران بسته می شود مطابقت دارد. امسال هم فیلم های خوبی برای مشهد پیش بینی شده است و تعطیلات نوروز امسال را تعطیلات بسیار سینمایی می دانم و فیلم “چ” ابراهیم حاتمی کیا  و “خط ویژه” مصطفی کیایی در مشهد از جمله فیلم هایی است که اکران می گردد. فیلم معراجی ها هم که اکران آغاز گردیده و به طور کلی می توان گفت که عمده فیلم های مطرح جشنواره فیلم فجر امسال در مشهد اکران می شود.

مصاحبه از حمید اقبالیان – تصویر از محمد جواد آبجوشک

طراحی سایت در مشهد