صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / بسته خبری ۱2 اسفند/از کاشت 9 میلیون بوته گل در مشهد تا انفجار گاز در خیابان امام خمینی
طراحی سایت در مشهد

بسته خبری ۱2 اسفند/از کاشت 9 میلیون بوته گل در مشهد تا انفجار گاز در خیابان امام خمینی

گروه خبر – بسته خبری “مشهد ۹ شب” ۱2 اسفند ماه شما مخاطبین عزیز می توانید ساعت ۹ هر شب به غیر از جمعه ها، اخبار برگزیده شهر مشهد را در مشهد تریبون ببینید. این بسته را گروه مانیتورینگ مشهد تریبون تهیه میکند و البته باید به این نکته توجه داشت که این بسته به اخبار و رویدادهایی که سایر رسانه ها آنها را پوشش دادند و در مشهد تریبون منتشر نشده است، می پردازد. طبیعتا رویکرد گزینشی اخبار ما بیشتر سمت و سوی فرهنگی، اجتماعی و هنری دارد. البته سایر اخبار نیز در صورت لزوم پوشش داده می شوند.

ما معتقدیم که هر شهروند مشهدی اگر هر شب این بسته خبری را مطالعه کند، از اتفاقات جذاب و مهم شهر مشهد آگاهی یافته و نیاز نیست که به دنبال اخبار مختلف در سایت های مختلف بگردد. در واقع گروه مانیتورینگ مشهد تریبون قبلا این کار را برای شما انجام داده است.

بسته خبر مشهد ۹ شب ۱2 اسفند ماه ۱۳۹۲ به شرح ذیل است :

عضو مجلس خبرگان رهبری: معماری مشهد متناسب با عنوان پایتخت معنوی نیست

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با رئیس دفتر معماری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، طرح معماری اسلامی و انقلابی را موضوعی مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار کرد: ویژگی مقام معظم رهبری جامعیت و نبوغ ایشان است و از لحاظ جامعیت کسی را به نبوغ ایشان نداریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری معماری کلان‌شهرها و به ویژه معماری و ساخت‌وسازها در شهر مشهد را ضددینی و ضدانقلابی خواند و گفت: متاسفانه عنوان پایتخت معنوی برای شهر مقدس مشهد، تنها در لفظ و عنوان مانده است و معماری و زندگی در این شهر نشان‌دهنده و بیان کننده این عنوان و هویت دینی و رضوی آن نیست و  ساخت‌ و ساز‌ها در مشهد کل هویت شهر را بر هم زده است.(روابط عمومی حوزه هنری خراسان رضوی)

برخورد بیل مکانیکی با شبکه اصلی گاز در مشهد منجر به انفجار شد

برخورد بیل مکانیکی با شبکه اصلی گاز در حین انجام عملیات حفاری، منجر به انتشار شدید گاز در حاشیه خیابان امام خمینی مشهد و انفجار منجر به حریق شد.

این حادثه که در ساعت 23:37 دقیقه شب گذشته یازدهم اسفند به دنبال آتش سوزی در حاشیه خیابان امام خمینی (ره) مشهد اتفاق افتاد ضمن انتشار بوی نامطبوع حریق تا شعاع چندکیلومتری، ابر سیاهی از دود را تشکیل داد.

مدیر حوزه سه سازمان آتش نشانی مشهد، در ارتباط با چگونگی عملیات آتش نشانان بیان کرد: با توجه به شدت انتشار گاز و همچنین بافت تجاری و مسکونی بودن محل، این حادثه از حساسیت بالایی برخوردار بود.

وی عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن ایستگاه 32 به محل حادثه، آتش نشانان در کمتر از یک دقیقه به محل آتش سوزی رسیدند و با شناسایی کانون آتش سوزی، توانستند با انجام عملیات به موقع و اقدامات اطفائی از گسترش بیشتر آن جلوگیری کنند.(تسنیم)

۹ میلیون بوته گل در مشهد مقدس کاشته می‌شود

لیل الله کاظمی ظهر امروز در نشست خبری ستاد استقبال از بهار که در اداره خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در شهرداری مشهد ستاد مناسبت‌ها تشکیل داده‌ایم که به مناسبت فراخوان‌ها اقداماتی در ارتباط با استقبال از بهار انجام می‌شود.

قائم مقام ستاد استقبال از بهار شهرداری مشهد با اشاره به دلیل تشکیل ستاد استقبال از بهار خاطرنشان کرد: هدفگذاری و هدفمندی فعالیت‌های خاص، تفکیک وظایف، تنظیم نظام ارزیابی، تدوین فعالیت‌های شهرداری و امکان افزایش تعامل با سایر نهادها از جمله دلایل تشکیل این ستاد است.

کاظمی با بیان اینکه حوزه اطلاع رسانی به زائران و شهروندان مشهد از وظایف شهرداری است، تصریح کرد: امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 22 دستور عمل برای استقبال از بهار تدوین شده است که با توجه به این دستورالعمل‌ها تمام وظایف دیگر مجموعه‌ها مشخص و ابلاغ می‌شود, همچنین از چهار روز گذشته فعالیت‌های اجرایی در حوزه‌های مختلف آغاز شده است.

قائم مقام ستاد استقبال از بهار شهرداری مشهد افزود: به دلیل نیازها و نظرسنجی‌های انجام شده در سال گذشته، برای تزئین شهر مشهد رنگ آمیزی جداول و معابر را در سال جدید عوض می‌کنیم و همچنین 84 المان فرهنگی ،100هزار متر پارچه‌های الوان و 97 المان طبیعی در نقاط مختلف شهر نصب می‌شود.

کاظمی با اشاره به کاشت 9 میلیون بوته گل با ماندگار دائمی و طولانی خاطرنشان کرد: 9 میلیون بوته گل و گیاه با ماندگاری دائمی در میادین و بلوارهای سطح شهر کاشته می‌شود.(تسنیم)

معاون ترافیک شهرداری مشهد منصوب شد

سید مهدی امامی میبدی صبح امروز در مراسمی از سرپرستی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تودیع شد.

در این مراسم هوشنگ غلام زاده به عنوان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد منصوب شد.(تسنیم)

تاييد برگزاري كنسرت‌ها به عهده «شوراي فرهنگ عمومي» نيست

محمدكاظم دبيری ضمن بيان اين مطلب اظهار كرد: اعطاي مجوز براي برگزاري كنسرت در مشهد به ما ارتباطي ندارد.

وي افزود: شوراي فرهنگ عمومي استان مرجع تصميم‌گيري در اين خصوص نيست و كار اين شورا سياست‌گذاري در راستاي وظايف مشخص شده براي آن است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان خاطرنشان كرد: تصميم‌گيري در خصوص برگزاري كنسرت در مشهد به عهده معاونت هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي و اداره فرهنگ وارشاد مشهد است و آن‌ها هستند كه برگزاري يا عدم برگزاري كنسرت‌ها را مشخص مي‌كنند.

دبيري با بيان اين مطلب كه حوزه كار شوراي فرهنگ عمومي استان اجرايي نيست، تصريح كرد: تا كنون برگزاري هيچ كنسرتي در اين شورا تاييد يا رد نشده است زيرا اساسا جزو وظايف آن به شمار نمي‌رود و در آينده نيز چنين اتفاقي نخواهد افتاد.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا شوراي فرهنگ عمومي استان تاكنون مصوبه‌اي داشته كه بر اساس آن اجراي كنسرت در مشهد ممنوع باشد، اظهار كرد: اين شورا تا كنون هيچ مصوبه‌اي در اين خصوص نداشته است زيرا قوانين موسيقي در كشور مشخص است و طبق اين قوانين تمام مسئوليت‌ها در اين خصوص به عهده معاونت هنري اداره كل ارشاد استان‌ها است.

چندي پيش در اخبار آمده بود كه عدم برگزاري كنسرت‌ها در مشهد به دليل مخالفت شوراي فرهنگ عمومي استان است و ربطي به ساير مسئولان و تصميم‌گيرندگان ندارد. (ایسنا)

 

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *