صفحه اصلی / تئاتر / کارگردان نمایش یک تیر و دو نشان : تمرینات نمایش را از مرداد ماه آغاز کردیم
طراحی سایت در مشهد

کارگردان نمایش یک تیر و دو نشان : تمرینات نمایش را از مرداد ماه آغاز کردیم

سرویس تئاتر : نمایش یک تیر و دو نشان در مشهد به روی صحنه رفته است.در همین زمینه گفت و گویی با سید وحید حمید زاده کارگردان این اثر داشتیم.

سید وحید حمید زاده کارگردان نمایش یک تیر و دو نشان در مصاحبه با مشهد تریبون گفت:

این اثر  به دلیل اینکه تهیه کننده آن موسسه آفرینش ها و مجتمع فرهنگی آستان قدس می باشد با رویکرد رضوی آغاز به کار کرد  و در «یک تیر و دو نشان  حسین سیره، وحید محمدی، سحر حسن زاده، الهام ابطحی، مینا قهرمانی، فاطمه سیم­ ریز و مهناز آقایی عروسک گردانی می کنند.تمرینات این نمایش را از مرداد ماه آغاز کردیم و حدود 40 روز تمرین کردیم

وی در خصوص موضوع این نمایش افزود: 

 پسر سلطان سنجر  سلجوقی به یک بیماری لا علاجی گرفتار می شود وطبیبان دربار عاجز از درمان این بیماری می مانند و برای اینکه بقیه عمرش راحت سپری کند به تفریح میپردازد و سلطان سنجر که می دانست پسرش شکار را دوست دارد منطقه ای از خراسان را حصار بزرگی میکشد و شکار گاه خصوصی برای پسرش قرار میدهد و روزی که  سلطان و پسرش با اطرافیان در شکارگاه بودند، پسر سلطان آهویی را میبیند و به طرف او می رود.آهو در بقعه ای می ایستد و پسر سلطان تیری به آن پرتاپ میکند ولی تیر نرسیده به آهو به زمین می نشیند و آن ها  تعجب میکنند و می روند به سمت آهو و مشاهده میکنند که اسب ها هم از یک حدی جلو تر نمی روند . پیاده به سمت بقعه و نزدیک آهو شده و می بیند که آهو فرار نمی کند و سلطان سنجر سلجوقی وزیری داشته که شیعه بوده و به وی توضیح می دهد که این جا آرامگاه امام هشتم شیعیان است و دارای کرامات است و  وی متعصر می شود و میگوید حالا که این فرد شایسته این آهو را از مرگ نجات میدهد، حتما میتواند جان یک انسان را نجات دهد. پسرش آنجا  دخیل می بندد و شفا پیدا میکند.. این طوری است که دهه اول قرن هجری اولین صحن و سرا به دستور سلطان سنجر به شکرانه شفای پسرش ساخته می شود و نمایش ما با زاویه دید دیگری به این موضوع نگاه میکند. به صورتی که داستان در مورد تیر های پیکان داریست که همراه با سلطان و پسرش می باشد رخ می دهد.

لازم به ذکر است است که نمایش «یک تیر و دو نشان» در هفتمین جشنواره ملی تئاتر «ضامن آهو» توانسته رتبه دوم طراحی عروسک، رتبه سوم کارگردانی و رتبه دوم طراحی پوستر و بروشور را کسب کند.

عکس و مصاحبه از محمدجواد آبجوشک

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *