صفحه اصلی / نقاشی / سرپرست گروه هنری 14: به دنبال ارتقا فرهنگ خرید آثار هنری در مشهد هستیم
طراحی سایت در مشهد

سرپرست گروه هنری 14: به دنبال ارتقا فرهنگ خرید آثار هنری در مشهد هستیم

گروه هنری: شهلا آگاه سرپرست گروه 14  از هنرمندانی است که سالهای سال در عرصه هنر فعالیت داشته و نمایشگاه های انفرادی زیادی را برگزار کرده است.

آگاه در حاشیه برگزای اکسپوی  آثار هنری نمایش و فروش آثار هنری گروه چهارده در نگارخانه “آذر نور”  در خصوص این گروه اظهار کرد:

گروه 14 از 4 سال پیش در حوزه نقاشی و با مدیریت سرکار خانم رحیمی نمین شروع به فعالیت کرده است. این گروه در حال حاضر به دنبال برگزاری 2 نمایشگاه در سال است و  هدف ما از برگزاری اکسپو این است که با  فروش آثار گامی در جهت ارتقا فرهنگ خرید آثار هنری در مشهد برداریم.

وی در مورد ویژگی آثاری که این گروه در این نمایشگاه عرضه کرده است، افزود:

موضوع این آثاردر رشته های مختلف آزاد است. نقاشی، ترکیب مواد و آبرنگ برخی از شکل های کاری موجود در این نمایشگاه هستند و باید گفت که شرکت کنندگان در این اکسپو از یک سبک خاص پیروی نکردند و هر فردی با تفکرات و ایده های خاص خود در این نمایشگاه شرکت کرده است.

سرپرست گروه 14 همچنین در خصوص قیمت آثار و خرید آنها بیان کرد:

بر روی آثار هنری خیلی سخت می شود قیمت گذاشت و ارزش ریالی تابوها در نقاشی متفاوت است. اما به طور کلی هدف ما از برگزاری این اکسپو تقویت جایگاه فرهنگ هنری در شهر است. تقاضای ما این است که مردم برای بازدید و خرید به نمایشگاه بیایند و با حمایت از هنرمندان به رشد و شکوفایی جامعه کنند. هرچه بیشتر در بعد هنر  کار شود، شاهد رشد و شکوفایی بیشتر جامعه هستیم و این مستلزم  تغییر در نگاه فرهنگی جامعه و رویکردهای مردم و به ویژه مسئولین است.

شهلا آگاه در پایان اذعان داشت :

متاسفانه ما با فضاهای بسته و تنگ نظری در مشهد مواجه هستیم. من از مسئولین تقاضا دارم که دقت نظر بیشتری داشته باشند و  ادارت حداقل برای زیباسازی محیط خود از آثار هنری خریداری کنند.

گفتنی است اکسپوی آثار هنری نمایش و فروش آثار هنری گروه چهارده در نگارخانه “آذر نور” مشهد واقع در خیابان راهنمایی ۱۰  با همکاری گالری نارون برپا می باشد. این نمایشگاه از ۲ اسفند ماه آغاز به کار کرده و تا ۸ اسفند ماه ۹۲ برای حضور علاقه مندان دایر می باشد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *