صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر 92 / نشست خبری شیار 143 با حضور نرگس آبیار و مریلا زارعی در مشهد برگزار شد
طراحی سایت در مشهد

نشست خبری شیار 143 با حضور نرگس آبیار و مریلا زارعی در مشهد برگزار شد

سرویس سینما  : امروز 27 بهمن ماه نشست خبری فیلم “َشیار 143” با حضور نرگس آبیار کارگردان، مریلا زارعی بازیگر و قاسمی تهیه کننده فیلم در تالار عروسکی مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) برگزار شد.

نرگس آبیار در این نشست اظهار کرد:

من خاطرات زیادی از دوران جنگ دارم و پدر و برادر خود من درگیر جنگ بوده اند. من همیشه حس انتظار مادرم را دیده بودم و این وضعیت برای ساختن این فیلم به من کمک کرد. اما از خاطرات بقیه افرادی که عزیزان آنها در والفجر مقدماتی حضور داشتند هم استفاده کردم و در واقع با خیلی از این افراد حرف زدم و شخصیت الفت در واقع الهام گرفته از مادر شهید جعفر رضایی در بیجار است. من این قصه را رمان کردم و توانستم با جداکردن این شخصیت از رمان این فیلم را با کمی تغییرات بسازم.

مریلا زارعی همچنین در این جلسه اظهار کرد: 

من از نرگس آبیار بابت پافشاری جهت بازی من در این نقش تشکر می کنم. این نقش خیلی سخت بود و انتخاب من به دلیل لهجه و فضای کار یک نوع ریسک محسوب می شد. خانم نرگس آبیار با قلم خود نقش بسیار خوبی را برای من نوشتند و من با نقش الفت در این فیلم به نتایج جالبی رسیده ام.

قاسمی تهیه کننده این اثر بیان کرد:

من با خانم آبیار برای تهیه کنندگی چند اثر همکاری داشتم. اولین کار سینمایی ایشان هم با من بود و من در جایگاهی نبودم که ایشان را برای کار انتخاب کنم، بلکه ایشان ما را انتخاب کردند.

آبیار در پاسخ به سوالی در خصوص رنگ فیلم گفت:

این فیلم با بهترین دوربین موجود در ایران یعنی الکسا گرفته شده است و سبک کاری هم دوربین روی دست بوده که ما به دلیل اینکه روایت این داستان باور پذیر شود به این سمت رفتیم که تصاویر این فیلم کمی کهنه و چرک به نظر آید. ما لوکیشن های جذابی مانند معدن داشتیم که می توانستیم خیلی قاب های خوشکل و جذاب را بگیریم. اما از هرگونه خودنمایی دوربین جلوگیری کردیم تا تمرکز مخاطب از شخصیت الفت دور نشود.

آبیار در خصوص از محتوای دینی در فیلم اذعان داشت:

در بسیاری از قسمت های فیلم رنگ و بویی دینی داریم. مانند شنیده شدن صدای اذان و نماز خواند که البته به هیچ کدام به صورت کلیشه ای نپرداختیم.

عکس از حمید اقبالیان

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *