صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر 92 / لیلا برخورداری: امسال جشنواره فیلم فجر تحت تاثیر اسامی قرار گرفت
طراحی سایت در مشهد

لیلا برخورداری: امسال جشنواره فیلم فجر تحت تاثیر اسامی قرار گرفت

سرویس سینما: دیروز 26 بهمن ماه فیلم “تبسم گرگ” جواد علیزاده از کارگردانان های مشهدی در سینما اصغر زاده اکران و نقد شد. پس از پایان جلسه نقد و بررسی مصاحبه ای با لیلا برخورداری بازیگر تهرانی این فیلم داشتیم.

لیلا برخورداری متولد سال ۱۳۵۷ در شهر تهران  است. لیلا فارغ ‌التحصیل انجمن سینمای جوان در رشته بازیگری است. وی فوق لیسانس کارگردانی خود را از دانشگاه هنرهای زیبا تهران گرفته و همسفر، خواب و بیدار، ساختمان 85؛ حس سوم و کلانتر 2 برخی از مجموعه های تلویزیونی هستند که برخورداری در کارنامه بازی خود دارد.

برخورداری در خصوص پذیرش نقش در فیلم “تبسم گرگ” اظهار کرد:

از گذشته با ابراهیم اصغری تهیه کننده این اثر آشنایی داشتم و بعد قصه را به من دادند و به این دلیل که موضوعی متفاوت و جذاب در قصه وجود داشت این نقش را به دلیل جذابیت بالای آن پذیرفتم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این فیلم به جشنوراه فیلم فجر راه نیافت، گفت:

امسال فیلم های اول جشنواره فجر خیلی زیاد بودند. 70 یا 80 فیلم داوری شدند که انصافا خیلی از فیلم های اولی هم کارهای قوی ای بودند.ابراهیم اصغری خیلی تلاش کرد که این فیلم وارد جشنواره بشود که متاسفانه اینگونه نشد.علت این عدم گزینش می تواند تعداد بالای فیلم های ورودی باشد و من فکر می کردم این نوع کار باید در جشنواره ای  مثل فجر مورد اقبال قرار گیرد. زیرا این نوع کار برای گیشه نیست و بیشتر یک فیلم جشنواره پسند محسوب می شود.از علل دیگر هم می توان به مسائل فنی یا نوع نگاه داوران اشاره کرد.

این بازیگر 35 ساله سینما و تلویزیون در مورد فیلم “تبسم گرگ” افزود:

این فیلم یک مشکلی در صدا گذاری دارد که من به جواد علیزاده گفته ام که اصلاح شود. همچنین در پایان بندی مشکلاتی را دارد که امیدوارم برطرف شده و در نهایت با  رفع این ایرادات بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی برای این فیلم باشیم و این فیلم به اکران عمومی با جشنواره های مختلف راه پیدا کند.زیرا این فیلم گیشه پسند نیست و باید در جشنواره خود را بیشتر نشان دهد.

برخورداری در خصوص جشنواره فیلم فجر امسال گفت:

من امسال همه فیلم ها را ندیدم  اما فکر می کنم که امسال جشنواره فیلم فجر تحت تاثیر اسامی قرار گرفت. بسیاری از اسامی بزرگ کارهای خوبی ارائه نکردند و البته بسیاری از فیلم اولی ها کارهای خوبی داشتند که از نام های بزرگ بیشتر درخشیدند.

لیلا برخورداری در پایان ضمن انتقاد از نحوه برگزاری اینگونه جشنواره فجر در استان ها، اظهار کرد:

اولا از همه باید این سوال را مطرح کرد که چرا داوری در استان ها وجود ندارد؟ استان ها باید خودشان فیلم های خود را انتخاب کنند و این سیستم کنونی یک ظلمی است بر مراکز استان ها و آثاری که در اینجا تولید می شود. این سیاست ها انگیزه های تولید فیلم در شهرستان ها را پایین می آورد و برای بازیگرانی همچون من هم قبول کار در شهرستان ها سخت تر می شود. زیرا ما می دانیم که به اثار شهرستان ها نهایتا در بیشتر موارد ظلم می شود. اما وقتی داوری در مراکز استان ها باشد، این مسئله باعث افزایش انگیزه نیروهای هر شهر می شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *