صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر 92 / لطفا بوق بزنید، شانس اول کسب عنوان بهترین مستند جشنواره فیلم فجر مشهد
طراحی سایت در مشهد

لطفا بوق بزنید، شانس اول کسب عنوان بهترین مستند جشنواره فیلم فجر مشهد

سرویس  سینما : یک شنبه 27 بهمن ماه در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد از بهترین مستند حاضر در این جشنواره تقدیر می شود.

مستندهای لطفا بوق بزنید رضا فرهمند، فیلمی ناتمام برای دخترم سمیه، در پناه بلوط مهدی نور محمدی و برای گونگادین بهشت نیست غلامرضا نعمت پور به داوری گذاشته می شوند و از کارگردان اثر برتر تقدیر می شود.

با نظر گرفتن این موضوع که مستند رضا فرهمند یک اثر بین المللی محسوب می شود و در کشور هند ساخته شده است، به نظر می رسد که لطفا بوق بزنید از شانس بالایی برای دریافت جایزه ویژه جشنواره فجر مشهد برخوردار باشد.

مستند” لطفا بوق بزنید” نگاهی انسان دوستانه و اعتراض آمیز به وضعیت نامطلوب مردم میانمار دارد و رضا فرهمند این مستند را در هند و در اردوگاه آوارگان میانمار ساخته است. این مستند از دیدگاه کودکان موضوع را بررسی می کند و بدون قضاوت خاصی مخاطب را در شرایط و موقعیت این بحران انسانی قرار می دهد. این مستند سه فعال حقوق بشر را درگیر ماجرا می کند و آنها در معرض امتحانی سخت قرار می دهد. از دست دادن هویت و پاسپورت خود در صورت ماندن در اردوگاه های مردم میانمار و یا برگشت آنها به کشور خود که در نهایت یکی از این سه تن راه برگشت را انتخاب می کند.

شما می توانید مصاحبه مشهد تریبون با رضا فرهمند کارگردان این مستند را از اینجا بخوانید.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *