صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر 92 / مسئول حوزه هنری خراسان : برگزاری جشنواره فجر و فیلم هایی که به مشهد آمده را خوب ارزیابی می کنم
طراحی سایت در مشهد

مسئول حوزه هنری خراسان : برگزاری جشنواره فجر و فیلم هایی که به مشهد آمده را خوب ارزیابی می کنم

سرویس سینما : سید جواد رفائی مسئول حوزه هنری خراسان در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد در مصاحبه ای با خبرنگار مشهد تریبون شرکت کرد .

رفائی به خبرنگار ما گفت:

در واقع جشنواره فیلم فجر برآیند تولید یک ساله سینمای ایران است. جشنواره سی و دوم بر اساس نظر کارشناسان و افرادی که سینما را می شناسند از یک رشد خوبی برخوردار بوده است و این نشان می دهد که سینمای ایران در حال بهبود و رشد است. برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد هم خوب بوده و فیلم های خوبی در مشهد اکران شده است. به طور کلی برگزاری جشنواره مشهد و فیلم هایی که به مشهد آمده را خوب ارزیابی می کنم.

وی در خصوص مشکلات جشنواره در مشهد افزود:  

مشهد سه میلیون نفر جمعیت دارد و به این شهر تنها یک سالن اختصاص داده اند. این موضوع در شان شهر مشهد نیست و دبیرخانه ملی باید اجازه می داد که سالن 2 و 3 سینما هویزه هم در این زمینه فعال شوند. همچنین باید  فیلم های بیشتری در مشهد مورد اکران قرار گیرد. من معتقد که حتی سینما آفریقا هم باید به ظرقیت هویزه اضافه می شد.

رفائی همچنین اظهار کرد :

بعضی از شهرهای استان خراسان رضوی از برخی از مراکز استان  های دیگر جمعیت بیشتری دارد. مثلا سبزوار و نیشابور دو شهر پر جمعیت و فرهنگی است. شان خراسان در جشنواره  امسال حفظ نشده است. این نشان دهنده این است که ثبات همیشگی در مدیریت  بالایی جشنواره فیلم فجر وجود ندارد. اما امیدوارم در این 8 سال یا 4 سالی که این دولت بر سر کار است یک ثباتی در مدیریت جشنواره وجود داشته باشد. مدیرت جشنواره در این دولت باید یک برنامه ریزی دقیق برای استان ها انجام دهند تا ما شاهد یک جشن ملی سینمایی با کیفیت در سراسر کشور باشیم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *