صفحه اصلی / عکس / باد به هر طرف بخواهد می وزد/ نگاهی به نمایشگاه عکس افسانه فرهوش
طراحی سایت در مشهد

باد به هر طرف بخواهد می وزد/ نگاهی به نمایشگاه عکس افسانه فرهوش

گروه هنری: نمايشگاه آثار عكاسي افسانه فرهوش با عنوان ” باد به هر طرف بخواهد می وزد ”  از روز شنبه این هفته در نگارخانه فردوسی جهاد دانشگاهی مشهد دایر شده است. افسانه فرهوش تحصیل کرده رشته عکاسی است و به طور حرفه ای عکاس مدل می باشد.
فرهوش در این نمایشگاه سعی کرده است که داستان زنان و دختران این مرز و بوم را با نگاهی مفهومی و معناگرایانه به نحوی دیگر روایت کند. این بار نه صحبت از خشونت علیه زنان است و نه کار مستند در این زمینه و نه ستایش جاذبه های زیباشناسانه زن در کار است.
در مقدمه این نمایشگاه رضا دیده بان آورده است :
نمایشگاه پیش رو شاید نمایی از زندگی بدون انتخاب انسان و مسیر حرکت زندگی بر اساس عادت های بشری  اجتماعی ما را به نمایش گذاشته باشد. ترتیبی که در زندگی ما انسان ها با کار و تلاش برای رفع نیازهای زیستی خود، ازدواج، فرزند و در نهایت تکرار آنچه بر ما گذشت را به آیندگان تقدیم می کنیم.
1
همچنین بخشی از یادداشت افسانه فرهوش در ابتدای این نمایشگاه در زیر آمده است  :
اما این باد نه آن باد همیشگی و نه نسیم حیات بخش روح افزا و نه طوفان طبیعت است. این وزش بادی است که در سرتاسر زندگی زنان جریان دارد.گاهی تند و گاهی ملایم و آرام و دست حوادث سبب ساز آن است.زن به عنوان یکی از ارکان حیاط مادی و معنوی همواره دستخوش این جریان ها است.گاه او را به کمال و سادت سوق می دهد و گاه چرخ روزگار تقدیری دگرگون برای او رقم می زند.
2
این نمایشگاه از روز شنبه 19 بهمن 92 تا چهارشنبه 23 بهمن از ساعت 9:30 تا 12 و 17 تا 20 برای بازدید علاقه‌مندان دایر می‌باشد.
3
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *