صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر 92 / گزارش مشهد تریبون از روز هفتم جشنواره فجر/از اکران مجدد “چ” تا حضور مهمانان ویژه
طراحی سایت در مشهد

گزارش مشهد تریبون از روز هفتم جشنواره فجر/از اکران مجدد “چ” تا حضور مهمانان ویژه

سرویس سینما : امروز 18 بهمن ماه هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران فیلم های “مهمان داریم” و “چ” پیگیری شد.

طبق برنامه اعلام شده بود که فیلم “انارهای نارس” امروز اکران می گردد که ظاهرا این فیلم تا این لحظه در اختیارجشنواره فیلم  مشهد قرار نگرفته است. گفتنی است در صورتی که این فیلم در اختیار جشنواره قرار بگیرد ممکن است در روزهای آینده در مشهد اکران شود.

امروز در ساعت 10 هیچ فیلمی اکران نشد و درساعت 12 ” فیلم مهمان داریم” اکران گردید. این فیلم آخرین ساخته محمد مهدی عسگرپور است که با بازی پرویز پرستویی به دنبال روایت زندگی خانواده های شهیدان است. این فیلم به دنبال ترویج احترام به این خانواده ها است و در این راستا تلاشی بی دریغ داشته است.

1

در اکران ساعت 12 جمعیت کمی از این فیلم دیدن کردند. اما برای سانس  بعد از ظهر جمعیتی بسیار زیادی به سالن سرازیر شدند.

در ساعت 15 فیلم “چ” به دلیل آنکه در شب قبل به دلیل مشکلات فنی پخش نشده بود، اکران گردید.بسیاری از افرادی که شب گذشته نتوانسته بودند از این فیلم دیدن کنند به سالن سینما آمدند و این فیلم را دیدند. سالن در ساعت 15 پر از جمعیت بود و استقبال بسیار خوبی از این فیلم به عمل آمد. پس از نمایش این فیلم، جمعیت به شدت دست های خود را به صدا در آوردند.

IMG_4042

در خصوص فیلم “چ” شنیده می شود که جلسه نقد و بررسی آن احتمالا با حضور ابراهیم حتمی کیا پس از 22 بهمن ماه برگزار می شود که تاریخ دقیق آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

اما در جریان برگزاری جشنواره برخی از افراد شناخته شده به سینما هویزه آمدند و از فیلم های جشنواره بازدید کردند.

جواد آرین منش نماینده سابق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی،؛ خلیل موحدی عضو کنونی شورای شهر مشهد و اشکان ضیائی از هنرمندان سینمای کشور از جمله این افراد بودند.

در حاشیه برگزاری جشنواره جواد آرین منش در مصاحبه ای با مشهد تریبون گفت : 

من امروز فرصت کردم که دو فیلم از این جشنواره را ببینم.صبح فیلم “مهمان داریم” را با بازی پرویز پرستویی دیدم و برای دیدن فیلم “چ” به همراه خانواده در این مکان حاضر هستم.

2

وی افزود:

هر سال جشنواره در استان ها از رونق بیشتری برخوردار است و شور و نشاط خوبی را ما در این روزها در شهر مشهد مشاهده می کنیم. علاقه مندان و خانواده ها سعی می کنند از این فضا استفاده خوبی داشته باشند.لذا من از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی که هرسال این جشنواره را هرچه باشکوه تر برگزار می کند تشکر می کنم.

آرین منش که سالها نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بوده است در خصوص فیلم “مهمان داریم” اظهار کرد:

فیلم مهمان داریم با بازی قدرمتد آقای پرستویی  بسیار رضایت بخش بود. نقطه قوت این فیلم، فیلنامه قوی آن بود و به عقیده من هنر فیلنامه نویسی در این فیلم  بسیار بهتر ایجاد شده بود.

همچنین خلیل موحدی عضو  شورای شهر مشهد در حاشیه برگزاری جشنواره به خبرنگار ما گفت:

استقبال از جشنواره نسبت به سال گذشته خیلی بهتر است و کلا جشنواره نسبت به قبل بهتر ارزیابی می شود.

3

وی افزود:

من توصیفات فیلنامه های این جشنواره شنیدم و جشنواره باید به سمت هویت انقلاب برود.هرچه پیام اصلی انقلاب در این جشنواره بیشتر نمایان شود باید بگوییم که جشنواره موق تری داشتیم.

گفتنی است در روز هجدهم بهمن ماه دو مرتبه فیلم “چ” و سه بار فیلم ” مهمان داریم” پخش گردید و فردا شنبه جشنواره فیلم فجر مشهد با اکران دو فیلم “رد کارپت” و 5 ستاره پیگیری می شود.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *