صفحه اصلی / سینما / آیا فقط رایگان شدن سینما آشتی مردم را با سالن های خالی ایجاد می کند؟
طراحی سایت در مشهد

آیا فقط رایگان شدن سینما آشتی مردم را با سالن های خالی ایجاد می کند؟

گروه فرهنگی – سرویس سینما : عدم برنامه ریزی دقیق و از پیش تعیین شده باعث این شد که امروز خیلی ها پشت درب های سینماها ساعت ها بایستند و دست آخر هم بدون تماشای فیلمی مجبور به رفتن به خانه هایشان شوند.

معظلات این قضیه که بدون هیچگونه برنامه ریزی صورت گرفته درادامه می آید.

آیا فقط رایگان شدن سینما آشتی مردم را با سالن ها ایجاد می کند؟  این پرسش در حالی مطرح می شود که  هرآنچه بصورت رایگان باشد مردم استقبال بی نظیری از آن می کنند.

کاش مسئولین حداقل زمان اجرای این طرح عظیم خود را به اوایل هفته و یا اواسط هفته موکول می کردند تا شاهد این نباشیم که خیلی ها به شوق دیدن فیلم در سینما، روز تعطیلی خودشان را در صف های طولانی بگذرانند.

نکته اول اینکه آیا بحث امنیت خارج از سینماها هم مطرح بوده است؟  شواهد ما حاکی از آن است که گشت های انتظامی تعداد آنان بسیار انگشت شمار بوده و آیا این طرح از لحظ امنیتی بررسی شده بود ؟ آیا عدم حضور آتش نشانی و اورژانس از ساعت های اولیه در جوار تمامی سینماها امری لازم نبود؟

نکته دیگر اینکه نباید هجوم مردم به سینماها را به فال نیک بگیریم. باید ببنینیم آیا در آینده هم می توانیم در گیشه هایمان شاید چنین صحنه هایی باشیم که مردم  با هزینه بلیط به استقبال فیلم ها بروند!

و نکته آخر آیا سینماهای ما کشش این میزان هجوم جمعیت را داشته اند یا اینکه فقط جنبه نمادین برای ما مهمتر بوده است؟

مجتبی فرزانه

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *