صفحه اصلی / جشنواره فیلم فجر 92 / علی اظهری : جشنواره فیلم فجر مشهد کمتر از جشنواره تهران اهمیت ندارد
طراحی سایت در مشهد

علی اظهری : جشنواره فیلم فجر مشهد کمتر از جشنواره تهران اهمیت ندارد

گروه فرهنگی – سرویس سینما : علی اظهری 34 ساله دارای لیسانس کارگردانی از دانشگاه سوره تهران و فوق لیسانس فیلمبرداری از دانشگاه دریای سرخ اردن می باشد. اظهری همچنین دوره کار آموزی فیلمبرداری خود را در آمریکا و تحت نظر دیوید آرمسترانگ  تصویربردار مجموعه فیلم  اَره (Saw) از اساتید برجسته فیلمبرداری دنیا گذرانده است.

علی اظهری امسال تنها فیلمبردار مشهدی حاضر در جشنواره فیلم فجر محسوب می شود.  او مدیر فیلمبرداری فیلم ” عصبانی نیستم” رضا دُرمیشیان است که این اثر به بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم فجر هم راه یافته است.

در ادامه پوشش جشنواره فیلم فجر ویژه شهر مشهد، گپ و گفتی با علی اظهری داشتیم تا بیشتر از فعالیت های او و حضورش در جشنواره بدانیم. شما می توانید متن گفت و گو خبرنگار ما با علی اظهری را در ادامه بخوانید.

مشهد تریبون: آقای اظهری شما چه زمانی از ایران رفتید یا بهتر است بپرسم از مشهد رفتید؟ همچنین لطفا توضیح دهید که چگونه وارد دنیای سینمای تجربی ایران شدید؟

همانطور که می دانید من مشهدی هستم و پدر و مادر من و همه خانواده ام در مشهد هستند. من از 18 یا 19 سالگی از مشهد رفتم.ابتدا در تهران بودم و در دانشگاه تحصیل می کردم و سپس در اردن و آمریکا زندگی کردم و حدودا 3 سالی است که به ایران بازگشتم و وارد سینمای تجربی شدم. ابتدا در فیلم بغض دستیار تورج اصلانی بودم و دو بار هم سابقه کار با آقای مهرجویی را دارم که یکی از آنها نارنجی پوش است.

مشهد تریبون: چطور شد که شما مدیر فیلمبرداری پروژه ” عصبانی نیستم” شدید ؟

رضا دُرمیشیان خیلی وقت بود که  به دنبال ساخت این فیلم بود. بعد از فیلم بغض، من و رضا  با هم رابط خوبی داشتیم و یکدیگر را در جریان کارهای خودمان قرار می دادیم. رضا دُرمیشیان  یک روز زنگ زد و از من برای فیلمبرداری این فیلم پیشنهاد خواست که من نام چند نفر را به او دادم و او گفت  چرا خودت را پیشنهاد نمی دهی که من پاسخ دادم اگر قبول کنم این اولین کار فیلمبرداری داستانی من خواهد بود و رضا پاسخ داد که به من اعتماد دارد. تورج اصلانی هم در این زمینه خیلی به من روحیه داد و کمک کرد.

مشهد تریبون: لطفا کمی در خصوص فیلم ” عصبانی نیستم” توضیح دهید.

این فیلم داستان دو شخصیت نوید و باران که  در تهران زندگی می کنند را روایت می کند. به طور کلی فیلم زندگی در تهران نوین و امروزی را با لوکیشن های زیاد شهری به تصویر می کشد.

مشهد تریبون: درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد چه نظری دارید ؟

من از برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد خیلی خوشحال هستم.  جشنواره فیلم فجر مشهد کمتر از  جشنواره  تهران اهمیت ندارد.  . یک بخش بزرگی از سینمای ایران از مشهد آمده اند و به عقیده من دبیرخانه نباید نسبت به مشهد دیدگاهی گزینشی داشته باشد و باید همه فیلم ها در مشهد پخش گردد. زیرا در مشهد سینما رفتن و با سینما زندگی کردن قدمت زیادی دارد . مشهد نباید با تهران تفاوتی داشته باشد و نگاه گزینشی از نظر من درست نیست.

مشهد تریبون : آیا در طول برگزاری جشنواره و یا در مراسم اختتامیه اگر از شما دعوت شود در مشهد حضور می یابید؟  

من خیلی خوشحال می شوم که فیلم  “عصبانی نیستم”  در مشهد اکران شود و من هم برای اکران آن فیلم  حضور داشته باشم.من یک ادای دین به شهر خودم مشهد دارم و هرچه دارم از این شهر است و  در مراسم اختتامیه هم اگر تداخلی با مراسم تهران نداشته باشد خیلی دوست دارم در صورت هماهنگی حضور داشته باشم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *