صفحه اصلی / جشنواره تئاتر فجر 92 / کیوان صباغ کارگردان مشهدی حاضر در جشنواره فجر: شهرداری هزینه های زائد می کند، اما هیچ رویکردی به تئاتر ندارد
طراحی سایت در مشهد

کیوان صباغ کارگردان مشهدی حاضر در جشنواره فجر: شهرداری هزینه های زائد می کند، اما هیچ رویکردی به تئاتر ندارد

 گروه فرهنگی – سرویس تئاتر : کیوان صباغ فارغ اتحصیل رشته تئاتر در دانشگاه هنر می باشد. او از سال 78 کار تئاتر حرفه ای را شروع نموده و تا الان حدود 13 نمایشنامه را به نگارش در آورده  و کارگردانی کرده است. وی جوایز بسیاری را در بخش بازیگری، نویسندگی وکارگردانی کسب نموده و بیشتر فعالیت بازیگری اش در  بخش فیلم بوده است.

کیوان صباغ با نمایش ” تار شیشه ای” امسال در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارد و اثر او یکی از 4 نمایش حاضر از شهر مشهد در این رویداد بین المللی می باشد.

 صباغ در خصوص این اثر به خبرنگار ما گفت :

 تار شیشه ای کار برگزیده جشنواره ماه می باشد که به جشنواره فجر راه پیدا کرده و در روز های 10 و11 بهمن در تماشاخانه سنگ لج تهران اجرا خواهد داشت.تمرینات نمایش تار شیشه ای را از اواسط مرداد ماه  شروع کردیم و تاکنون حدود 50 جلسه تمرین داشته ایم.

 این کارگردان مشهدی درباره تئاتر شهر مشهد افزود :

 تئاتر مشهد یکی از قطب های تئاتر ایران بوده و هست. مشهد از دهه 80 به بعد با اجرا های عموم رونق گرفت و نسبت به گذشته بهتر شد.ولی مشکلاتی وجود دارد .به ویژه شهرداری که دارای یک سازمان فرهنگی وتفریحی می باشد و عنوانش فرهنگی وتفریحی است هیچ مساعدت و کمکی به تئاتر نمی کند. حتی گاهی اوقات به هنرمندان بی احترامی می شود که جای تاسف دارد  و بسیار برخور های بدی می شود. حتی رییس این سازمان با بنده برخور بسیار بدی داشتند که جای تاسف دارد. شهرداری هزینه های زائد و اضافی می کند اما وقتی به تئاتر می رسد هیچ رویکردی ندارد. با این وجود که بودجه های چند میلیاردی تئاتر دارند، حتی بخش اندکی را هم صرف تئاتر نمی کنند.

تنها جایی که بودجه مالی داشته و  حمایت نمی کند سازمان فرهنگی وتفریحی شهرداری است که کمک مالی نمی کند.اگر کمک نمی کنند، حداقل برخورد های ناگواری نکنند.

 وی در پایان افزود:

 من تمام درد و مشکلم این است که چرا هزینه های چند میلیاردی صرف کارهای غیرموثر می شود. اما برای تئاتر هزینه ای نمی شود و در یک جمله مشکل من شهرداری است.

مصاحبه از محمد جواد آبجوشک

______________________________________________________

بسته کامل مشهد تریبون در پوشش برنامه های تئاتر فجر  – ویژه مشهد

______________________________________________________

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *