صفحه اصلی / جشنواره تئاتر فجر 92 / گزارش مشهد تریبون از شب دوم جشنواره تئاتر فجر مشهد +برنامه های شب سوم
طراحی سایت در مشهد

گزارش مشهد تریبون از شب دوم جشنواره تئاتر فجر مشهد +برنامه های شب سوم

گروه فرهنگی – سرویس تئاتر : امروز یکشنبه 29 دی ماه دومین روز از جشنواره تئاتر فجر در مشهد سپری شد.

در ساعت 15 جلسه آموزشی ” شگردهای بازیگری از منظر هنر مدرن با تأکید بر بدن” با حضور استاد محمودرضا رحیمی در تالار عروسکی مجتمع امام رضا برگزار گردید.

پس از آن در ساعت 16 نمایش “دو یک به نفع بارسلونا” مهسا غفوریان در سالن بهار اجرا گردید. نمایشی که با استقبال بسیار خوبی روبه رو شد و سالن نمایش کاملا پر از جمعیت شده بود.این نمایش داستان زندگی یک زن و شوهر است که پس از ورود دوست مرد خانواده به خانه آنها مشکلات و  دغدغه هایی پدید می آید  و در نهایت شخصیت زن به نام ژاله در انزوا و تنهایی می ماند.

4

گزارش کامل تصویری این اجرا را می توانید از اینجا ببینید.

پس از پایان این نمایش مهسا غفوریان کارگردان اثر و مهدی ضیاء چمنی یکی از بازیگران این نمایش در اتاق خبر جشنواره حاضر شدند و به خبرنگاران رسانه های مختلف پاسخ دادند.

1مهدی ضیاء چمنی در گفت و گو با خبرنگار مشهد تریبون در خصوص این نمایش گفت :

این نمایش به شرایط خاص خانوادگی بر می گردد. این کار به مشکلات خانواده می پردازد و سعی دارد برخوردهای سطحی را نشان بدهد که گاها باعث یک سرخوردگی فراوان بین اعضای یک خانواده می شود.

2این نمایش این مشکلات را مطرح می کند و البته به دنبال ارائه راهکار هم نیست. در واقع مشکلات خیلی ریز و جزئی خانواده ها همیشه دیده می شود اما خانم غفوریان از یک زاویه دیگری این مشکلات را نشان می دهند و این مسائل خود را به عنوان یک لایه پنهانی  بروز می دهد. یکی از جذابیت های این اثر این است که به هیچ وجه راهکاری برای مشکل پیشنهاد نمی دهد. راهکار در دست مخاطب خواهد بود. مخاطب خودش را جای بازیگران می گذارد که در شرایط آنها چه کاری باید انجام دهد . من فکر می کنم تنهایی و انزوا شخصیت ژاله در این نمایش نشان داده شده است و همین کافی است.

اما در ساعت 17:30 برای بار دوم و آخر نمایش بین المللی ” بی استخوان شدن” اثر ابراهیم پشت کوهی اجرا شد.

IMG_5900

شما می توانید گزارش تصویری کامل  این نمایش را از اینجا ببینید.

در نهایت هم در ساعت 19 جلسه نقد و بررسی نمایش ” دو یک به نفع بارسلونا” برگزار گردید. در این جلسه عوامل نمایش حضور داشتند و به سوالات برخی از حضار پاسخ دادند.

مهسا غفوریان در این جلسه گفت :

من برای این نمایش قصد ارائه محتوای طنز را نداشتم.در واقع من به دنبال نمایش یک فضای رئالیستی در محیط زندگی بودم. بسیاری از این اتفاقاتی که امروز ما در نمایش به آن می خندیم هر روزه در زندگی ما رخ می دهد و ما به انها نمی خندیم. اما اینجا چون به نوعی دیگر دیده می شود برای ما خنده دار است.

naghd barcelonaمهدی ضیاء چمنی در این جلسه در خصوص ورود شخصیت سیما به بازی اظهار کرد :

ورود چنین شخصیتی بسیار لازم بود. در واقع با ورود سیما(فامیل ژاله) خیلی از شخصیت پردازی های سایر نقش ها کامل شد و اگر سیما به نمایش وارد نمی شد ابعاد سایر شخصیت ها پنهان می ماند.

گفتنی است نمایش ” دو یک به نفع بارسلونا” فردا دوشنبه هم در ساعت 16 در جشنواره اجرا خواهد شد. همچنین نمایش ” رضا” کاری از استان قم در ساعت 17:30 و 20 اجرا خواهد شد. همچنین جلسه آموزشی ” شگردهای بازیگری از منظر هنر مدرن با تأکید بر بدن” با تدریس محمود رضا رحیمی در ساعت 15 ادامه خواهد یافت.

Picture7__________________________________________________________________

بسته کامل مشهد تریبون در پوشش برنامه های تئاتر فجر  – ویژه مشهد

____________________________________________________________________

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. باسلام،واقعا مطالب و عکس هاتون کیفیت خیلی بالایی دارد و ممنون از این که به این سرعت خبرهای جشنواره را پوشش می دهید.و واقعا ی خسته نباشید. واقعا دمتون گرم.یا علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *