صفحه اصلی / موسیقی / گروه کر حوزه هنری در راه مالاگا اسپانیا /گفت و گویی با جلیل شریعمتدار رهبر گروه
طراحی سایت در مشهد

گروه کر حوزه هنری در راه مالاگا اسپانیا /گفت و گویی با جلیل شریعمتدار رهبر گروه

گروه فرهنگی: جلیل شریعتمدار از سال 1364 وارد عرصه موسیقی شده و ساز تخصصی اش پیانو است. وی رشته هارمونی را خوانده و در حال حاضر آهنگ سازی کار می کند و هم اکنون مسئول دفتر موسیقی حوزه هنری خراسان  و عضو خانه موسیقی ایران در انجمن آهنگ سازان می باشد.

اخیرا اثار گروه کُر حوزه هنری خراسان با آهنگسازی و رهبری جلیل شریعتمدار به فستیوال بین‌المللی مالاگای اسپانیا راه یافته و از وی برای شرکت در این جشنواره معتبر دعوت به عمل آمده است.

در همین زمینه گفت و گویی را با وی ترتیب دادیم.

شریعتمدار در مورد این جشنواره که در تاریخ 21 اسفندماه امسال برگزار می شود به خبرنگار ما گفت:

جشنواره مالاگای اسپانیا یکی از معتبر ترین جشنواره هایی است که هر ساله در اسپانیا و در رشته های موسیقی کلاسیک، موسیقی ارکسترال و موسیقی فولکلور که موسیقی بومی هر کشوری می باشد فعالیت دارد. ما در قسمت فولکلور این مسابقه شرکت داریم که آثار را فرستادیم و طی دومرحله بازبینی، فقط گروه ما یکی از گروه هایی است که در آن جا شرکت می کند.

 وی در مورد هدف گروه کر حوزه هنری خراسان رضوی برای شرکت در چنین جشنواره هایی اذعان داشت:  

ما به دنبال رسیدن به این جشنواره بودیم. زیرا طی سال های گذشته در جشنواره های داخلی شرکت کردیم و بالا رفتن تجربه علمی بچه های گروه شرکت در این جشنواره را امری مناسب می دانیم.نکته مفید دیگر این است که با نمونه های زنده  کارهای بومی کشور های دیگر آشنا می شویم و می توانیم خودمان را محک زده تا ببینیم در بین گروه هایی که آنجا هستند چه جایگاهی را خواهیم یافت.

55     وی در خصوص شرکت در جشنواره فرانسه که در خرداد سال آینده برگزار می شود، افزود:

جشنواره فرانسه هم با موضوع صلح وآشتی به پیشنهاد ارکس لورین هر دوسال یک بار در شهر نانسی فرانسه در بین کشور ها برگزار می شود و این جشنواره نزدیک به  38 سال قدمت دارد والبته غیر رقابتی است. شرکت در این جشنواره بسیار سخت است و14 گروه از دنیا انتخاب می شوند تا آثارشان اجرا شود.

وی در مورد گروه کر حوزه هنری خراسان رضوی بیان کرد:

این گروه از سال 1386 با  100 نفر منتخب  از بین 800 نفر تشکیل شد. ما در این گروه برای ورودی افراد تست صدا گرفتیم و سپس افراد را انتخاب کردیم.افراد پس از ورود در ابتدا با خودم کار کردند و صداسازی کردیم که هم اکنون 40 نفر در این گروه فعالیت دارند که البته  سهمیه ما تنها 20 نفر است.

وی در پایان خاطر نشان کرد:

من از مسئولین حوزه هنری خراسان رضوی واقعا تشکر می کنم. چون هیچ سازمانی نبود که به ما برای شرکت در این جشنواره ها بودجه بدهد و اگر یاری دوستان حوزه هنری نبود به طور قطع به مشکل می خوردیم.

مصاحبه از محمد جواد آبجوشک

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *