صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / چرا شورای شهر با ساخت شهربازی در کوهسنگی مخالف هست؟!
طراحی سایت در مشهد

چرا شورای شهر با ساخت شهربازی در کوهسنگی مخالف هست؟!

گروه اجتماعی: ساخت مجموعه فرهنگی – تفریحی کوهسنگی از سال ۱۳۷۴ توسط شهرداری آغاز شد. برای این مجموعه ۷ باغ شامل: ۱٫ باغ پذیرایی ۲٫ باغ فرهنگی ۳٫ باغ سنگی ۴٫ باغ طبیعی ۵٫ باغ آرامگاه ۶٫ باغ ورزشی ۷٫ باغ تفریحی در نظر گرفته شد. در حدود این ۲۰ سال از آغاز پروژه هر سال شاهد تغییراتی در کوهسنگی و بهره بردای و استفاده عموم مردم از تعدادی قسمت های ساخته شده بوده ایم، که شاید مهمترین آن افتتاح و بهره برداری (هرچند به صورت ناقص) از ضلع جنوبی پارک توسط شهردار سابق می باشد.اما مهمترین و جذابترین بخش حداقل برای ما جوانان شهربازی کوهسنگی است که در کنار ضلع جنوبی(حاشیه بزرگراه کلانتری) قرار دارد ساخت آن مقارن شده است با روی کار آمدن شورای شهر جدید…شهربازی که قرارهست به وسعت حدود ۱۸ هکتار (۱۴ هکتار شهربازی و ۳ هکتار پارکینگ عمومی) به صورت روباز و سرپوشیده ساخته شود. (لازم به ذکر هست که شهربازی پارک ملت حدود ۴ هکتار می باشد) اما با مخالفت های اعضای شورای شهر مواجه شده است.

عمده ایرادهایی که اعضای محترم شهر به این مجموعه گرفته اند به شرح زیر باشد:
نمای شهربازی سرپوشیده( که به صورت لاکپشت هست) ، ایجاد ترافیک در بزرگراه کلانتری ، کمبود جای پارک خودرو ، همخوانی نداشتن با پیشینه کوهسنگی ، مغایرت با شهدای گمنام و… .

حساسیت اعضای شورای شهر نسبت به پروژه های عمرانی سطح شهر ستودنی هست ، اما آیا ۳ هکتار پارکینگ که بنا به گفته مشاور به صورت طبقاتی خواهد و ظرفیت ۴ هزار خودرو را خواهد داشت برای یک شهربازی کافی نیست؟ آیا مجموعه کوهسنگی که از ۴ خیابان دسترسی دارد منجر به ترافیک در بزرگراه کلانتری می شود؟ مگه امام رضا (ع) نفرمودند خداوند به این کوه برکت بدهد؟ پس چرا نباید در آن یک شهربازی که عمده استفاده کننده ان زائران امام رضا (ع) هستند ساخته شود؟ چه اشکالی دارد کسانی که به زیارت شهدای گمنام می آیند از شهربازی هم استفاده کنند و یا بالعکس؟

** در حال حاضر پرونده ساخت شهربازی کوهسنگی به کمیسیون های تخصصی شورای شهر ارجاع شده است و به زودی تکلیف ساخت یا عدم ساخت آن اعلام میشود.

**امیدواریم اعضای شورای شهر با نگاهی واقع بینانه و تخصصی تر به این موضوعات توجه کنند .

منبع : مشهد گردی

طراحی سایت در مشهد

3 نظرات

  1. سلام. چه ایرادی داره کوهسنگی جای تفریح و شادی باشه؟

  2. کوهسنگی همین الان هم شلوغ هست شهر بازی هم که بیاید ببین چی میشه بهتره جهت توزیع امکانات وخدمات شهری هم که شده جای دیگه ای در یکی از مناطق کم برخوردارترببینن

  3. فعلن که قراره باغ موزه دفاع مقدس بشه ولی ای کاش باغ موزه رو میبردن سمت همون مجتمع آیه ها که ظرفیت وقابلیت بیشتری داره وشهرداری هم میتونست اونجا کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *