صفحه اصلی / عکس / گزارشی از اختتامیه نمایشگاه داگرئوتیپ های شرقی مشهد با حضور رضا کیانیان
طراحی سایت در مشهد

گزارشی از اختتامیه نمایشگاه داگرئوتیپ های شرقی مشهد با حضور رضا کیانیان

گروه فرهنگی : نمایشگاه عکس های محمد محمد زاده تیتکانلو تنها داگرین ایرانی با عنوان داگرئوتیپ های شرقی امشب  در نگارخانه آذر نو خیابان راهنمایی مشهد به کار خود پایان داد.

1در مراسم اختتامیه این نمایشگاه رضا کیانیان بازیگر مشهدی سینمای ایران حاضر گردید. محمد زاده تیتکانلو پیش از این مراسم، تصویری را از رضا کیانیان به شکل داگرئوتیپ گرفته بود و پس از آن کیانیان جهت سخنرانی در مراسم حاضر گردید.

6در ابتدا این مراسم که با استقبال خوب اهالی فرهنگ و هنر همراه شده بود، یکی از اساتید عکاسی شهر مشهد در خصوص تاریخچه تصاویر داگرئوتیپ و فرآیند ایجاد آن سخنرانی کرد.

2سپس محمد زاده تیتکانلو داگرین معاصر ایرانی در خصوص نوع فعالیتش چند دقیقه ای برای حضار سخن گفت.

در نهایت رضا کیانیان به پشت تریبون آمد و در ابتدا امر از تعریف های بیش از حد جعفر نجفی مجری برنامه که با کلاهی بسیار خاص در برنامه حاضر شده بود، اعلام نا رضایتی کرد و گفت: از این تعریف و تمجید های زیادی حس خوبی پیدا نمی کنم.

وی افزود:

من در همین شهر کار سینما و تئاتر را یاد گرفتم و اکنون در شهر خودم هستم و کار آقای محمد زاده تیتکانلو به اندازه شما برای من هم جالب است.

کیانیان ادامه داد:

امروز در دوره دیجیتال هستیم و در عصر تکنولوژی زندگی می کنیم و باید همراه با اتفاقات جدید و پیشرفت ها جلو برویم اما عرصه داگرئوتیپ یک مجنون نیاز دارد که محمد زاده همان مجنون است.

7

وی با یبان اینکه خود را نیز مجنون می داند، گفت :

کار محمد محمد زاده دو وجه دارد. یک وجه آن تکنیکی است و وجه دوم آن غیرتکنیکی و هنری است. وجه غیر تکنیکی آثار ایشان دریچه جدیدی را در مقابل دید ما باز می کند و برای ایشان آرزوی موفقت دارم.

گفتنی است نمایشگاه داگرین معاصر ایرانی از دوم آذر ماه در نگارخانه “آذر نو” واقع در خیابان راهنمایی ۱۰ برپا شده بود که امشب به پایان رسید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *