صفحه اصلی / اجتماعی / سید محسن و تیمور، دو نمونه از بچه های پاک شده اسمال آباد مشهد / به امیدی پاکی محله اسمال آباد
طراحی سایت در مشهد

سید محسن و تیمور، دو نمونه از بچه های پاک شده اسمال آباد مشهد / به امیدی پاکی محله اسمال آباد

گروه اجتماعی: شب عاشورا گذشته(23 آبان ماه)بچه های جمعیت امام علی مشهد به محله اسمال آباد رفتند و در آن محله با سر دادن شعارهایی بر ضد اعتیاد مردم آن منطقه را به پاکی و دوری از مواد مخدر دعوت کردند که پیش از این در دو گزارش، اخبار مراسم آن شب به نام “شام عیاران” توسط مشهد تریبون پوشش داده شد و خدا شکر آن گزارش ها بازتاب بسیار خوبی هم داشتند. به طوریکه بسیاری از سایت های خبری معتبر کشور مانند بولتن نیوز و تابناک آن خبر را به نقل از مشهد تریبون منتشر کردند و در معرض دید مردمی گذاشتند که اکثرا از حرکت شب عاشورایی بچه های جمعیت امام علی تقدیر و سپاس خود را بیان داشتند.

در واقع جمعیت امام علی تخصص و وظیفه خاصی در جهت ترک اعتیاد ندارد بلکه فعالیت های این جمعیت جهت فرهنگ سازی در بین مردم و مطالبه گری از مسئولین است تا به اوضاع منطقه های اعتیاد خیز رسیدگی کنند.

 از برکات حرکت آن شب به غیر از اینکه تلاشی بود برای افزایش فرهنگ مبارزه با مواد مخدر، چندین تن از افراد ساکن در محله اسمال آباد مشهد برای ترک اعتیاد اعلام امادگی کردند و همان شب بود که بچه های جمعیت امام علی بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای، آنها را به کمپ ترک اعتیاد انتقال دادند و دوره ترک انها از همان شب شروع گردید.

دیشب یک تیم خبری از مشهد تریبون به همراه دو تن از اعضای ارشد جمعیت امام علی مشهد به همان کمپ اعتیاد رفت تا گزارشی از وضعیت افراد در حال ترکی که از آن شب منتقل شده بودند، تهیه کند.

خدا رو شکر چهره بچه ها دگرگون شده بود و به پاکی رسیده بودند و ما توانستیم با هماهنگی با مسئولین کمپ از 2 تن از بچه هایی که همان شب به کمپ آمده بودند گزارشی تهیه کنیم.

نفر اول سید محسن

سید محسن از آن شب برای ما گفت:

من کنار دیوار نشسته بودم و به جمعیت و شعار دادن آنها نگاه می کردم.می خواستم کمی نگاه کنم و دو مرتبه بروم تا دود بگیرم. دیدم چند تا کاغذ توسط بچه های گروه بین اهالی پخش می شود.گفتند این کاغذ ها برای ترک اعتیاد است و هرکه می خواهد یک کاغذ بگیرد.پرسیدم که همین الان برای ترک میبرند؟ گفتند آره و من هم یک فندک و مقداری مواد در دستم بود که همه را به داخل آتش انداختم.

seyed ohsen

                                                                          سید محسن قبل و بعد از پاکی

سید محسن از روزهای اعتیاد خود هم گفت:

دیگر خیلی خسته شده بودم چون در 22 سال گذشته این اعتیاد خسته ام کرده بود.اما الآن خدا رو شکر 18 یا 19 روز است که پاک هستم و کیف دنیا رو میکنم. در این 22 سال طعم زندگی و عشق را نمی چشیدم و برای خودم اتاق مصرف جدا داشتم و از خانواده و بچه ها دور بودم.من ورزشکار بودم و زمانی در تیم ابومسلم توپ می زدم.

سید محسن در خصوص حضورش در محله اسمال آباد اینگونه گفت:

منزل من سمت طرقبه است و من به اسمال آباد می رفتم و از آنجا جنس تهیه می کردم. می آمدم به آن منطقه و چند تا معتادی که دستشان از زمین و آسمان کوتاه بود را دود می دادم. در همان کال اسمال آباد ساقی گری می کردم و جنس می فروختم.من امیدوارم محله اسمال روزی پاک شود. اگر بچه های آن محله وقتی ما از کمپ بیرون بیایم و ما را ببینند ممکن است آنها هم به سمت ترک اعتیاد بروند و شاید دیدن ما روی آنها تاثیری بگذاردو اسمال آباد محله پاکی بشود.

نفر دوم تیمور

تیمور از آن شب می گوید :

من آن شب ضایعات در دستم بود چون در ضایعات فروشی کار میکنم و داشتم در کنار کاج ها نئشه می کردم. اول فکر کردم این جمعیت در شب عاشورا آمده و دارن شله می دهند و خودم را سریع رساندم تا ببینم چه خبر است. بعد دیدم از شله خبری نیست. سید محسن را دیدم که گفت، تیمور تو هم می آیی ترک کنی؟ دیدم دارد اصرار می کند و قبول کردم. من الان 19 سالمه ولی قبلا هم یک مرتبه ترک کردم. ولی این بار چون با پای خودم آمدم پس از ترک دیگر به سراغ اعتیاد نمی روم.

teymoor

                                                                              تیمور قبل و بعد از پاکی

سید محسن و تیمور به بچه های جمعیت و ما قول دادند که وقتی بیرون بیایند، تمام تلاش خود را جهت پاکی منطقه اسمال آباد به کار گیرند.

مطالب مرتبط:

شب عاشورایی متفاوت در مشهد /حمله جوانان مشهدی به یزید زمانه در محله اسمال آباد!

تصاویری از مراسم شام عیاران در مشهد

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *