صفحه اصلی / هنر / شکوه و عظمت “بسم الله الرحمن الرحیم” در نمایشگاه خط و نقاشی هنرمند مشهدی
طراحی سایت در مشهد

شکوه و عظمت “بسم الله الرحمن الرحیم” در نمایشگاه خط و نقاشی هنرمند مشهدی

گروه فرهنگی: چند روزی می شود که نمایشگاه آثار خط- نقاشی محسن توسلی باعنوان «پنجره ای رو به آسمان» در نگارخانه رضوان مشهد  گشایش یافته است. در این نمایشگاه 63 اثر خط-نقاشی محسن توسلی با موضوع “بسم‌الله الرحمن الرحیم” و تکنیک مرکب، رنگ و ترکیب مواد در ابعاد مختلف به نمایش درآمده است.

به سراغ این نمایشگاه و مسحن توسلی رفتیم و گفت و گویی را با وی انجام دادیم.

شما می توانید متن گفتگوی خبرنگار ما با این هنرمند و همچنین تصاویری از این نمایشگاه را در ادامه ببینید.

مشهد تریبون: خودتان را معرفی کنید و یک توضیحی در مورد سابقه کاری خود بدهید.

من محسن توسلی متولد 1347 هستم و از سال پنجم ابتدایی علاقه مند به خط بودم و به واسطه اساتیدم که  نقاش هم بودند به نقاشی هم علاقه مند شدم. بیش از 20 نمایشگاه انفرادی  در مشهد و تهران ، 2 نمایشگاه هم خارج از کشور  و تعداد زیادی هم نمایشگاه گروهی داشتم.

مشهد تریبون: هدف شما از برپایی این نمایشگاه چه بوده است؟

من بیشتر نمایشگاه هایم سبک مذهبی دارد و سال 1386 یک نمایشگاه به عنوان بسم الله داشتم و به صورت جست و گریخته روی بسم الله کار میکردم تا اینکه  دیدم تعداد کار ها به تعداد قابل توجهی رسیده و با حمایت موسسه فرهنگی آستان قدس رضوی، کارهایم را با تکنیک های گوناگون جمع کردم و به نمایش گذاشتم تا در نظر مردم را برای بهبود کارم بگیرم.

5

مشهد تریبون: پیام این نمایشگاه چیست؟

من در این نمایشگاه خواستم شکوه و عظمت بسم الله الرحمن الرحیم  را برسانم.

مشهد تریبون: بازخورد مردم چگونه بود؟

بازدید کننده ها از نمایشگاه راضی بودند.هم افرادی که انتقاد داشتن و هم کسانی که از کارها تعریف کرده اند در کل راضی بوده اند. اما تعداد بازدید کننده زیادی از هنرمندان نداشتم و من به عنوان یک هنرمند حس میکنم جو مرده ای میان هنرمندان است که حتی نمی آیند کار همکارشان را ببیند و باعث دلگرمی باشند. متاسفانه با توجه به تعداد چند هزار نفره هنرمندان مشهد در رشته های گوناگون، حتی هنرمندان هم به هم احترام لازم را ندارند، چه برسد به مردم!

672341

پارسا پزشکان

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *