صفحه اصلی / ورزشی / پس از گفته های یونس مسعودی به مشهد تریبون، این بار فدراسیون نشین ها هم بر پاکی محسن قهرمانی صحه گذاشتند!
طراحی سایت در مشهد

پس از گفته های یونس مسعودی به مشهد تریبون، این بار فدراسیون نشین ها هم بر پاکی محسن قهرمانی صحه گذاشتند!

گروه ورزشی : وبسایت خبری مشهد تریبون درتاریخ 5 آبان ماه 1392 مصاحبه ای اختصاصی را با یونس مسعودی کاپیتان اسبق تیم پیام مشهد و فوتبالیست با تجربه مشهدی را منتشر کرد. در این مصاحبه یونس مسعودی مطالب داغ و تازه ای را در خصوص وضعیت فوتبال ایران بیان کرد. مسعودی در این مصاحبه از داوران شهر مشهد هم حمایت کرد و محسن قهرمانی را آدم پاکی توصیف کرد.

 بخشی از سخنان یونس مسعودی در این مصاحبه بدین شرح است:

 داوران مشهدی، داورهای خوب و واقعا پاکی هستند. آنها آبروی داوری ایران اند. به نظر من محسن قهرمانی پاک است و با شناختی که من از محسن قهرمانی دارم و یک مدتی هم با او همکار بودم، می گویم که محسن قهرمانی پاک است.

 در پی انتشار این مصاحبه، هجمه شدیدی از سوی برخی از فوتبالی ها به خصوص دوستان پرسپولیسی به سایت مشهد تریبون وارد شد. تماس های مکرر و کامنت هایی با این مضمون که همه می دانند این آقا پول گرفته است و حمایت از محسن قهرمانی معنایی ندارد و نباید چنین مطلبی را منتشر می کردید.

ما در آن مقطع نیز سکوت کردیم و پاسخ دوستان را با سکوت خود دادیم. چرا که مشهد تریبون تنها یک مصاحبه از یونس مسعودی را منتشر کرده بود و در واقع اگر حرف درست یا غلطی هم زده شده، یونس مسعودی بیان کرده است و ما تنها آن را منتشر کردیم.

اما اکنون که حدودا 10 روز از آن مصاحبه می گذرد، به نوعی ورق برگشته است و ظاهرا سخنان یونس مسعودی برای همگان رنگ حقیقت گرفته است. دیروز 16 آبان ماه، آیت اللهی رئیس ستاد رسیدگی به تخلفات فوتبال در مصاحبه ای با خبرگزار فارس، حرف هایی از جنس حرف های یونس مسعودی زد و بسیاری را متوجه این موضوع کرد که نباید با آبروی افراد بازی کرد.

 آیت اللهی در این مصاحبه گفت :

 آنچه من به عنوان رئیس هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال ایران در مورد این پرونده می‌دانم این است که تمامی مسائل مطرح شده در مورد پرونده محسن قهرمانی اتهام‌زنی است و هنوز هیچ چیز ثابت نشده و هیچ مدرک محکمه پسندی هم به نظر من در این پرونده دیده نشده است مگر آنکه در آینده مدارک دیگری ارائه شود.

آیت‌اللهی تصریح کرد: در پرونده محسن قهرمانی در ارتباط با افراد دیگری مسئله قابل پیگیری وجود دارد اما در مورد محسن قهرمانی فقط اتهام‌هایی مطرح شده که اثبات نشده است.

 پیش از این همه ما متوجه شده بودیم که آقای علی دایی به گفته خودشان مدارک خود را به فدراسیون ارائه کرده بودند، اما اکنون آیت اللهی می گوید که هیچ مدرک محکمه پسندی ارائه نشده است و این به این معنا است که مدارک علی دایی اساسا محکمه پسند نبوده است.

حال وضعیت به نفع این داور مشهدی در حال تغییر است و باید گفت که در این مدتی که فشار بسیار زیادی بر محسن قهرمانی بود، شاید تنها کسی که از قهرمانی دفاع کرد، یونس مسعودی همشهری مشهدی اش بود.اما به واقع ما انتظار داشتیم مشهدی های دیگری هم از جمله خداداد عزیزی و عباس چمنیان نیز از قهرمانی دفاع کنند.

در نهایت به این موضوع می رسیم که همه باید این موضوع را مد نظر داشته باشند تا با آبروی افراد بازی نکنند و حتی به قول یونس مسعودی اگر تخلفی هم باشد؛ نباید با یک فرد چنین برخوردی داشت و در سطح وسیع و رسانه ها موضوع را علنی کرد.

مصاحبه آیت اللهی نشان می دهد که محسن قهرمانی پاک است و پاک بودن قهرمانی بار دیگر پاکی داوران مشهدی را اثبات می کند.

مطالب مرتبط:

یونس مسعودی : داوران مشهدی آبروی داوری ایران هستند/ محسن قهرمانی پاک است/ شهرداری و آستان قدس به ورزش قهرمانی ورود کنند

پیام وحدت پیام واقعی نیست/پیام نابود شده است/ فرآیند نابودی پیام مشهد از زبان یونس مسعودی

طراحی سایت در مشهد

4 نظرات

  1. قهرمانی از نیم فصل دوم سوت می زند

  2. حالا واقعا باید اینقدر بحث قومی قبیله ای راه بندازین؟ مشهدیا باید بیان یه مشهدی دیگرو ساپورت کنن حتی اگه خبر ندارن طرف بی گناهه یا نه؟
    شما هم چون تریبون مشهدی هستی دلیل نداره به صرف مشهدی بودن بخوای همه طرف رو حمایت کنند.

  3. پاسخ تحریریه مشهد تریبون به جناب سروش:
    خیلی از نظر شما ممنونیم.اول بگوییم که هدف این مطلب آن چییزی نیست که شما به آن رسیدید. هدف ما از انتشار این مطلب این است که بگوییم چه خوب است که قبل از محکوم شدن با آبروی افراد بازی نکنیم و حتی خیلی خوب است که افرادی از این اتفاقات جلوگیری کنند. باید بگوییم که بحث قومی و قبیله ای گری در کار نیست و ما نسبت به اینگونه بحث ها واقعا متنفریم. اما شما بگویید آیا آقای آیت اللهی هم مشهدی هستند؟ ایشان که اکنون دارند دفاع میکنند و مشهدی هم نیستند. ببینید دوست عزیز، ما بارها گفتیم حتی اگر محسن قهرمانی هم گناهکار باشد، نباید اینگونه در رسانه ها با آبروی او قبل اینکه مدرکی محکمه پسند ارائه شود، برخورد شود. لذا اگر ایشان در این زمینه که مورد هجمه و ظلم قرار گرفته است، از همشهریان خودش توقع حمایت نداشته باشد باید از چه کسی توقع داشته باشد؟ شما اگر مصاحبه آقای مسعودی را بخوانید ایشان گفتند که داوران مشهدی آبروی فوتبال ایران هستند. لذا ما خودمان باید از این آبرو دفاع کنیم. آقای ترکی، کامرانی فر و سخندان و قهرمانی یک شبه این اعتبار را برای داور شهر مشهد جمع نکرده اند. ما نمی گوییم کسی اگه حتی اطلاع از بی گناهی ایشان نداشته است، بیاید و دفاع کند، حد اقلش این بود که آقایانی مانند خداداد عزیزی که سخنان آنها برد رسانه ای دارد، اعلام می کردند هنوز چیزی معلوم نیست و ایشان و خانواده شان را تحت فشار رسانه ای قرار ندهید. البته این توقع ما بوده که شاید شما آن را نپسندید . اما قبول کنید که این هجمه اخیر به آبروی فوتبال و داوری مشهد ضربه زده است. اما اکنون فدراسیون نشین ها اعلام می کنند مدرکی محکمه پسند وجود ندارد. این آبرو چگونه بر می گردد؟ما از اتفاقاتی خبر داریم که شما خبر ندارین. آیا می دانید در این مدت اخیر فشار ها و موارد دیگری بر روی آقای قهرمانی و خانواده اش در شهر مشهد بوده است؟متاسفانه خیلی ها یک طرفه به قاضی می روند و برای خود حکم صادر میکنند. با هم میگوییم اگر قهرمانی هم خلافی کرده باشد، این رفتار درست نبود و نه تنها از جامعه ورزشی مشهد بلکه از کل جامعه ورزشی اخلاق مدار کشور توقع می رفت که جلوی این فشار ها را بگیرند و اصلا بحث مشهدی بودن و نبودن در اولویت نیست، بلکه مرتبه ای پایین تر است.

  4. اگه قرار باشه مشهدی ها تو فوتبال این شهر پشت هم رو خالی کننذد که مگه وضع فوتبال این شهر حالا خیلی هم خوبه الان؟ باید حمایت کنند از هم دیگه. فوتبال مشهد نسبت به تهران و سایر جاها پاک تره . من خودم به تیم های پایه این شهر درس دادم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *