صفحه اصلی / اجتماعی / آیا ارتباطی میان بولوار صارمی مشهد و حیوانات وحشی وجود دارد؟
طراحی سایت در مشهد

آیا ارتباطی میان بولوار صارمی مشهد و حیوانات وحشی وجود دارد؟

گروه اجتماعی: بلوار شهید صارمی، بلواری در میان بلوار پیروزی و وکیل آباد که هر چند وقت یک بار خبرساز می شود. خبری از جنس حیوانات وحشی که به تیتر رسانه های مشهد یا حتی کشور تبدیل می شود.
اوایل تیرماه 91 بود که ساعت 6:25 صبح، زنگ آتش نشانی ایستگاه 25 مشهد در بلوار پیروزی به صدا در آمد و خبر مشاهده 2 توله خرس ماموران آتش نشانی را به بلوار صارمی مشهد کشاند. در آن روز دو مرتبه دیگر هم ماموران آتش نشانی پس از گزارش های مردمی، مجبور به واکنش شدند و آنها در بلوار صارمی و تقاطع هنرستان 4 توله شیر را هم پیدا می کنند و پس از در اختیار گرفتن آنها، ترتیب انتقال این حیوانات را به سازمان محیط زیست دادند.
اما این بار هم که در خیابان های مشهد حیوانی وحشی پیدا شد، محل کشف هم بلوار شهید صارمی بود. کشف عقابی 40 ساله در بلوار صارمی مشهد که موجب ترس مردم ساکنان آن منطقه شده بود. خبر گزاری تسنیم در این زمینه از قول یک مسئول سازمان آتش نشانی نوشت که در پی مشاهده یک پرنده وحشی از سوی ساکنان یک واحد مسکونی در بلوار صارمی مشهد، ساکنان این منطقه با برقراری تماس تلفنی با آتش ‌نشانی درخواست کمک کردند.
در نهایت هم آتش ‌نشانان با استفاده از تجهیزات و فن گروه نجات این پرنده را که عقابی 40 ساله و طلایی بود، زنده گرفتند و به مقامات محیط زیست مشهد تحویل دادند.
اما شاید نکته جالب توجه و موضوعی که خیلی ها به آن توجه نکرده باشند، این است که چرا در هر مرتبه ای که این اتقات افتاد، باید نام بلوار شهید صارمی در میان باشد. آیا این موضوع کاملا اتفاقی است؟ آیا امکان دارد در آن منطقه فرد یا گروهی باشند که به شکل غیر مجاز اقدام به نگهداری حیوانات وحشی می کنند؟این فرضیه در حالی مطرح می شود که پیش از در خبری داشتیم که بیش از 30 گونه حیوان تاکسیدرمی که توسط گروهی غیر مجاز نگهداری می شدند، در مشهد کشف شده است. روابط عمومی حفاظت محیط زیست خراسان‌ رضوی در آن مقطع خبر داد که 4 نوع حیوان وحشی در بین این حیوانات کشف شده بوده است.

22422_313
به هر حال مشخص است که اهالی این منطقه شاید بیش تر از سایرین مشهدی ها، از خود بپرسند چرا بلوار شهید صارمی؟ آِیا آنها باید منتظر کشف سوم هم باشند؟ شاید هم کاملا رخدادها اتفاقی بوده است و این حس خبرنگاری و کنجکاوی ما است که روی این موضوع دست گذاشته است. اما این امکان هم وجود دارد که مسئولان مرتبط بتوانند با بررسی دقیق محل کشف این حیوانات وحشی و بررسی زوایای مختلف این دو رخداد و احتمالا نقاط مشترک این دو ماجرا، از جریانی داغ پرده بردارند.
به نظر می رسد شایسته باشد تا مسئولین مربوطه، توجه بیشتری به علل کشف این حیوانات در معابر شهر مشهد داشته باشند تا از این طریق بتوان با متجاوزان به قانون برخورد کرد. همچنین امیدورایم توجه به این مسئله گذرا نباشد و در پی انتشار چنین اخباری، علل وجود چنین حیوانات وحشی در مناطق مسکونی بیش از پیش روشن شود، تا کمتر شاهد چنین ماجراهایی باشیم که ممکن است برای اهالی منطقه ای که آن حیوان ها حضور دارند، خطر آفرین هم باشد.

عکس خبر از نیما نجف زاده – عکاس خبرگزاری تسنیم

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *