صفحه اصلی / مدیریت شهری / اصلاح هندسی ۲۴ نقطه از معابر و تقاطع‌های شهر تا پایان سال جاری / تقاطع غیرهمسطح نمایشگاه و چراغچی کلید می‌خورد
طراحی سایت در مشهد

اصلاح هندسی ۲۴ نقطه از معابر و تقاطع‌های شهر تا پایان سال جاری / تقاطع غیرهمسطح نمایشگاه و چراغچی کلید می‌خورد

معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد گفت: اصلاح هندسی ۲۴ نقطه از معابر و تقاطع‌های شهر برای داشتن ترافیکی روان در نوروز ۹۸، تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.
خلیل‌الله کاظمی در حاشیه پاسخگویی مستقیم به تماس‌های شهروندان در مرکز ۱۳۷، به تشریح مهمترین اولویت‌های سال ۹۸ معاونت حمل و نقل و ترافیک پرداخت و اظهار داشت: دو نوع پروژه برای سال آینده در این حوزه تعریف کرده‌ایم که یکی آن دسته پروژه‌هایی است که در آلبوم بودجه گنجانده شده و به آن ورود خواهیم داشت.
وی افزود: عملیات اجرایی این دسته پروژه‌ها مانند تقاطع غیرهمسطح نمایشگاه بین‌المللی تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده آغاز می‌شود. اجرای تقاطع غیرهمسطح در خروجی از چراغچی ۱۳ در حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان سپاد را در برنامه داریم که ورودی به بولوار ابوطالب ایجاد شود.
کاظمی خاطرنشان ساخت: ورودی به خین عرب در حال حاضر از محل دور میدان شهید فهمیده صورت می‌گیرد که در نظر داریم با ایجاد یک رمپ، ورودی به این خیابان از صدمتری انجام شود تا ترافیک دور میدان شهید فهمیده کاهش یابد.
وی اذعان داشت: مطالعات مربوط به یوترن بولوار کلانتری به بولوار شهید ناصری نیز در حال انجام است تا ترافیک میدان جمهوری و میدان آزادی با انجام این پروژه، کاهش یابد. اتصال میدان انقلاب به بولوار نماز نیز انجام خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در مورد دسته دوم پروژه‌های در دست اجرای این معاونت، تصریح کرد: فعالیت‌های دیگری نیز از یکی دو هفته گذشته آغاز شده است زیرا احساس می‌کنیم در کوتاه مدت نیز می‌توانیم با انجام پروژه‌هایی، مشکلاتی را از شهروندان و زائران، بکاهیم. در این بخش، بولوار آزادی حدفاصل میدان استقلال تا میدان آزادی که همیشه دارای ترافیک بوده است در حال اجرای طرح ترافیکی هستیم تا لاین جدیدی به سواره‌رو اضافه نماییم.
کاظمی گفت: محدوده سه راه خیام در بولوار ملک‌آباد همیشه دارای بار ترافیکی سنگینی بود که اصلاح هندسی این تقاطع نیز آغاز شده است. ورودی به میدان آزادی از طورف بولوار کلانتری همیشه با پس زدگی ترافیک مواجه بودیم که پل آزادی را هم درگیر می‌کرد که اصلاح هندسی این مکان نیز آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های کوتاه مدت ذکر شده، ظرف حداکثر ۱۰ تا ۱۵ روز آینده به بهره‌برداری و نتیجه می‌رسد، افزود: اصلاح هندسی ۲۴ نقطه از معابر و تقاطع‌های شهر در دستور کار قرار گرفته است که تا پایان سال جاری اجرایی شده و می‌توانیم به شهروندان این نوید را بدهیم که زائران و مجاوران ترافیک روان‌تری را در نوروز ۹۸ در شهر خواهند داشت.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *