صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / یعقوبی: تخلفات شهری به منزله تضییع حقوق شهروندان، برهم زدن آسایش روانی آنها و نازیبا کردن چهره شهر است
طراحی سایت در مشهد

یعقوبی: تخلفات شهری به منزله تضییع حقوق شهروندان، برهم زدن آسایش روانی آنها و نازیبا کردن چهره شهر است

سرپرست معاونت خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد روز پنجشنبه گفت: بیشترین تخلفات شهری در شهرها به دلیل گستردگی انواع خدماتی که در حوزه خدمات شهری ارائه می گردد مربوط به این حوزه است سعی ما ارائه خدمات مطلوب و متناسب با مطالبات شهروندان است،با این حال اگر مشارکت شهروندان و آگاهی آنها نسبت به تخلفات شهری کم باشد، تحقق رسیدن به شهر ایمن و فاقد تخلفات شهری به طور کامل مقدور نخواهد بود.
دکتر مهدی یعقوبی افزود: گاهی در برخورد با تخلفات شهری و با رعایت الزامات تعیین شده، اعمال قانون صورت می گیرد ولی حمایت قاطع از طرف محاکم صورت نمی گیرد. این در حالی است که چنانچه با ارائه آموزش های لازم و فرهنگ سازی، برای شهروندان نهادینه شود که تخلفات شهری به منزله تضییع حقوق شهروندان، برهم زدن آسایش روانی آنها، نازیبا کردن چهره شهر و نهایتا بروز معضلات و مشکلات اجتماعی برای شهر است، قطعا از توسعه تخلفات شهری ممانعت خواهد شد و شهروندان در ساختن شهر سالم مشارکت موثرتری خواهند داشت.
وی ادامه داد: برای داشتن شهری آرمانی شاید زندان و حبس و سایر راهکارهای پیش بینی شده کیفری برای کلیه تخلفات شهری، راهکار اصلاحی و بازدارنده نباشد و با مجازات های پیش گیرانه جایگزین، در برخی جرایم محیط زیستی بتوان ضمن فرهنگ سازی، از تکرار جرم جلوگیری نمود. البته مشارکت سازمانهای مردم نهاد در خصوص فرهنگسازی پیشگیری از وقوع جرم پتانسیل ارزشمند است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: اقدامات فرهنگساز و پیشگیرانه هرچه پررنگ تر شود اثرات بهتری در کاهش وقوع جرم خواهند داشت. شهروندان زمانی می توانند همراه و کمک شهرداری باشند که آشنایی کامل نسبت به چیستی و انواع تخلفات شهری داشته باشند.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *