صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان مدیریت پسماند / در بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از سازمان مدیریت پسماند مطرح شد: اجرای طرح جمع‌آوری پسماندهای خشک به صورت هوشمند در مشهد
طراحی سایت در مشهد

در بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از سازمان مدیریت پسماند مطرح شد: اجرای طرح جمع‌آوری پسماندهای خشک به صورت هوشمند در مشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد از اجرای طرح جمع‌آوری پسماندهای خشک به صورت هوشمند به صورت پایلوت در منطقه ۹ مشهد خبر داد.
ابوالفضل کریمیان در بازدید معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از سازمان مدیریت پسماند به گنجایش محل فعلی دفن پسماندها اشاره کرد و اعلام کرد: ظرفیت که این محل فقط می‌تواند برای کوتاه مدت جوابگوی دفن زباله‌های شهر مشهد باشد، لذا پیش‌بینی مکان جدید برای این مهم دارای اهمیت بسیار است.
وی عنوان کرد: سازمان برای حل این معضل نسبت به شناسایی و بررسی مکان‌های مختلف با در نظر گرفتن استانداردهای زیست محیطی اقدام کرده است و برخی محل‌ها نیز برای این منظور در نظر گرفته شده است که نیازمند توجه بیشتر از طرف شهرداری مشهد می‌باشد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در ادامه به طرح جدیدی که در نظر است در نواحی ۱ و ۲ منطقه ۹ شهرداری با ۶۵ هزار خانوار اجرا شود اشاره کرد و اظهار داشت: در این روش که برای اولین بار در کشور به اجرا گذاشته می‌شود پیمان‌های جمع‌آوری پسماند تر و خشک با یکدیگر تلفیق شده و جمع‌آوری پسماندهای خشک به صورت هوشمند و با نصب نرم‌افزار ویژه صورت خواهد گرفت.
کریمیان همچنین تصریح کرد: از نقاط قوت این طرح می‌توان به روش جمع‌آوری هوشمند و نیز ردیابی خودروها اشاره کرد.
وی عنوان کرد: با هوشمندسازی سیستم جمع‌آوری پسماندهای خشک این امکان برای شهروندان جهت همکاری بیشتر فراهم می‌گردد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تصریح کرد: در این سیستم، میزان همکاری شهروندان با اخذ بهای خدمات پسماند قبوض عوارض نوسازی و ارتباط برقرار خواهد شد بدین صورت که شهروندان می‌توانند براساس ارزش ریالی پسماندهای خشک خود نسبت به تسویه بهای خدمات پسماند اقدام کنند.
در ادامه شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری به استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی و نیز سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: معمولا موفقیت در بخش خصوصی در این گونه موارد نه تنها دارای ضمانت بیشتری است بلکه می‌تواند برای کارفرما درآمدزا نیز باشد و همچنین خدمات‌دهی نیز بسیار روان تر و سریعتر انجام خواهد شد.
گفتنی است معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری از تعمیرگاه ماشین‌آلات خدمات و رفت و روب شهری بازدید کرده و ضمن آرزوی موفقیت، توصیه‌هایی را نیز جهت موفقیت هر چه بیشتر سازمان ابراز داشتند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *