صفحه اصلی / اجتماعی / نمره ۱٫۷۵ مشهد از ۵٫۵ از حیث کیفیت زندگی و دورکاری در بین شهرهای جهان
طراحی سایت در مشهد

نمره ۱٫۷۵ مشهد از ۵٫۵ از حیث کیفیت زندگی و دورکاری در بین شهرهای جهان

به گزارش مشهد تریبون وبسایت جهانی “نوماد لیست” بهترین شهرهای جهان را برای زندگی و کار از راه دور را بر اساس شاخصه هایی همچون هزینه زندگی، سرعت اینترنت، آب و هوا و سایر معیارها برای کارهایی که از راه دور انجام می شوند مانند استارتاپ ها، دورکاری ها، دولت الکترونیک، مشاعل اینترنتی و … را لیست کرده است.

فهرست نوماد بزرگترین بانک اطلاعاتی شهرها در سراسر جهان است که با تجزیه و تحلیل ۲۵۰،۰۰۰ داده به شما کمک می کند تا انتخاب کنید که در کجا زندگی کنید. شهرهای جهان در این رتبه بندی نمره ای از بین ۰ تا ۵/۵ دریافت می کنند که شهر کانگو بالی اندونزی، بانکوک تایلند، چیانگ مای تایلند و پراگ چک به ترتیب در رتبه های اول تا چهارم قرار دارند. اما در این میان شهر مشهد با نمره ۱٫۸۳ در رتبه پایینی قرار گرفته است. این در حالی است که شهر تهران با نمره ۲٫۵۲ بالاتر از مشهد قرار گرفته و البته شهر تبریز نیز نمره ۱٫۲۳ را دارا می باشد.

همان طور که مشاهده می شود آمارهای مشهد در بسیاری از حالات در حالت “بد” قرار گرفته است.

اینترنت ۴mbps با رنگ قرمز، کیفیت هوا در رتبه قابل قبول، ایمنی در مرحله زرد رنگ مقبول، قابلیت پیاده روی به رنگ قرمز و بد، مراقبت های درمانی زرد رنگ و مقبول، شب زنده داری و زندگی شبانه به رنگ قرمز و بد، مکان هایی برای کار به رنگ سبز و عالی، دوستانه بودن با خارجی ها به رنگ بد و قرمز، آزادی بیان به رنگ قرمز و بد، زن دستی به رنگ قرمز و بد، سرانه هزینه به رنگ سبز و بالا حدود ۱۳۷۴ دلار برای ماهانه احتمال برای یک خانواده، آب و هوا قرمز و شبیه ۵۲ فارنهایت، سرگرمی بد، کیفیت زندگی بد و همچنین شاخص های ایمنی نرافیک، شادی، وای فای رایگان، گرمایش، زبان انگلیسی، تحمل نژادی , تحمل همجنسگرایی در رده بد قرار گرفته است. اگر چه برخی از شاخص های این موسسه با فرهنگ ما همخوانی ندارد و نباید آنها را برای خود شاخص بدانیم اما در دنیا این امارها برای شاخصه های زندگی مورد توجه قرار می گیرند. به طور مثال کنار امدن مردمان ما با همجنس گرایی قطعا با اعتقادات و دین نمی سازند و این در حالی است که این موسسه آن را لازم می داند. اما به طور کلی بررسی برخی دیگر از شاخصه ها همچون اینترنت، زبان انگلیسی، ترافیک و … بسیار نگران کننده است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *