صفحه اصلی / اسلاید صفحه اول / گندمی: مشهد شهری مردانه نیست
طراحی سایت در مشهد

گندمی: مشهد شهری مردانه نیست

چندی پیش مسعود ریاضی عضو شورای شهر مشهد سرمایه گذاری بر دوچرخه سواری در مشهد را محکوم به شکست دانست و یکی از علت هایی که مطرح کرد این بود که نیمی از مردم نمی توانند از دوچرخه استفاده کنند. در این زمینه مجتبی بهاروند رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون این نظر را نظر شخصی ریاضی دانست و بیان کرد که تاکنون ندیده که کسی مانع دوچرخه سواری بانوان در شهر  شود و توسعه دوچرخه سواری در دستور کار شورای پنجم و شهرداری است.

در این زمینه بتول گندمی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در مصاحبه با مشهد تریبون در مورد بحث های ایجاد شده در مورد استفاده زنان از دوچرخه در مشهد گفت: ایجاد مسیر های دوچرخه در برنامه راهبرد ۱۴۰۰-۱۳۹۷ شهرداری مشهد تصویب شده و با توجه با مطالعه و طی شدن فرآیند های قانونی و مورد تایید، به وقوع پیوستن آن الزامی می باشد.

گندمی اضافه کرد: باید با توجه به جدول زمان بندی جلو برویم، اینکه گفته میشود بخشی از شهروندان نمی توانند از  دوچرخه استفاده کنند درست نیست و منع قانونی در این رابطه وجود ندارد البته گفت و هایی در حوزه عرف انجام شده که اشاره شرایط خاص مشهد دارد اما مشهد متعلق به همه شهروندان است و فقط شهری مردانه نیست لذا پیر، جوان،کودک، زن و مرد باید از شهر استفاده کنند.

گندمی با اشاره به حضور زنان در همه رشته های ورزشی در شهر مشهد گفت:تقریبا در تمامی رشته های ورزشی خانم ها حضور فعالی دارند و نگاه های غلط گذشته در حال حاضر کمرنگ شده و این نشانه ای از پالس جوانان است.

عضو شورای شهر مشهد افزود: هیچ کجای قانون اشاره ای به منع استفاده خانم ها از دوچرخه ندارد و انتظار داریم اگر نقدی بر این موضوع وارد هست با ارائه راه حل باشد نه اینکه صورت مسئله پاک شود البته قانون گذار تفاوتی بین مشهد و سایر شهر های کشور نداشته و ما هم نباید این تفاوت ها را در شهر بپذیریم.

گندمی در پایان گفت: با توجه اینکه در شهر مشکلات آلودگی و زیست محیطی داریم باید به سمت حمل و نقل پاک و دو چرخه برویم البته باید قبل اغاز به کار شورای پنجم بخش عمده ای از کار انجام میشد که متاسفانه انجام نگرفته است.

سید شایان حسینی راد

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *