صفحه اصلی / اجتماعی / کشف یک هزار و ۲۲۱ عدد سکه قدیمی از قاچاقچیان مرز هوایی مشهد
طراحی سایت در مشهد

کشف یک هزار و ۲۲۱ عدد سکه قدیمی از قاچاقچیان مرز هوایی مشهد

فرمانده انتظامی استان از دستگیری چهار قاچاقچی هوایی و کشف مقادیری عتیقه‌های باستانی و محموله قرص‌های غیرمجاز در مشهد خبر داد.

 سردار محمدکاظم تقوی در تشریح این عملیات ضربتی اظهار کرد: تیم‌های دایره آگاهی پلیس فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد مشهد در اقدامی اطلاعاتی به سرنخهایی از قاچاق هوایی قرص‌های غیرمجاز و اشیاء عتیقه به آلمان و دیگر کشورهای اروپایی دست یافتند.

وی افزود: تحقیقات اولیه پلیس نشان می‌داد دو جوان که یکی از آنان تبعه خارجی است قصد قاچاق مقادیری داروی غیرمجاز به کشور آلمان را داشتند که با تیزبینی مأموران پلیس فرودگاه مشهد دستگیر و ۳ هزار و ۳۰۸ عدد قرص غیرمجاز که به طرز ماهرانه‌ای در داخل چمدان جاسازی شده بود، کشف شد. پلیس در ادامه تحقیقات از این متهمان، عامل توزیع این داروهای غیرمجاز را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه این متهم ۱۳ هزار سی‌سی شربت متادون، یک کیلوگرم پودر ترک اعتیاد دست‌ساز، یک کیلوگرم پودر معجون بیرجندی، هزار و ۵۵ عدد انواع قرص‌های غیرمجاز و ۸۰۲ عدد انواع قرص‌های توان‌افزای غیرمجاز کشف شد. تحقیقات تیم دایره آگاهی پلیس فرودگاه خراسان رضوی در این پرونده به سرنخ‌های دیگری رسید که منجر به شناسایی قاچاقچی هوایی عتیقه‌های باستانی شد.

تقوی بیان کرد: پلیس پس از ردزنی‌های گسترده و هماهنگی با مقام قضایی این متهم را با یک هزار و ۲۲۱ عدد سکه قدیمی دستگیر و همدست وی را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند. همچنین پلیس متهم دیگر پرونده را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از منزل مسکونی او یک قبضه اسلحه جنگی سرپر دولول قدیمی و ۴۰۰ قطعه اشیاء عتیقه که به ادعای متهم ۲۰۰ تا ۴۰۰ سال قدمت دارد، کشف شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *