صفحه اصلی / دستگاه ها / اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی / میانگین سن ازدواج دختر و پسر در خراسان رضوی به ترتیب ۳۰ و ۳۵ سال می باشد
طراحی سایت در مشهد

میانگین سن ازدواج دختر و پسر در خراسان رضوی به ترتیب ۳۰ و ۳۵ سال می باشد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ۶۷۰ هزار نفر از جمعیت این استان که در محدوده سنی ۳۰ تا ۳۵ سال قراردارند در آستانه ازدواج می باشند.

فرزاد فتاحی گفت: این آمار با افزایش سن ازدواج همراه بوده بگونه ای که بر اساس جمع آوری آمار شش ماهه ازدواج در سال جاری هم اکنون میانگین سن ازدواج دختر و پسر در خراسان رضوی به ترتیب ۳۰ و ۳۵ سال می باشد.
وی ملاک سن ازدواج را سن زوجه ذکر و بیان کرد: سال ۱۳۹۵ میانگین سن دختران برای ازدواج ۲۷ سال بود که نشاندهنده افزایش سه ساله سن میانگین ازدواج طی دو سال ونیم گذشته می باشد. این شاخص نرخ رشدی بالایی را نشان می دهد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: این سن به صورت میانگینی از همه ازدواجها در استان محاسبه شده و با این وجود هم اکنون شاهد ازدواج شماری از دختران زیر ۱۴ سال نیز هستیم.
خراسان رضوی با ۶٫۴ میلیون نفر جمعیت، دو میلیون و شش هزار و۵۶۹ نفر جوان در بازه سنی ۱۸تا ۳۵ دارد که یک میلیون و هفت هزار و ۴۹۸ نفر از آنان مرد و ۹۹۹ هزار و ۷۱ نفر نیز زن هستند.ایرنا

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *