صفحه اصلی / اجتماعی / واکنش به تبلیغات دارو توسط یک بازیگر معروف/ قاضی زاده هاشمی: تبلیغات برای دارو بی‌معنی است
طراحی سایت در مشهد

واکنش به تبلیغات دارو توسط یک بازیگر معروف/ قاضی زاده هاشمی: تبلیغات برای دارو بی‌معنی است

اخیرا یکی از بازیگران سرشناس کشور در صفحه اجتماعی خود که دنبال‌کننده چندمیلیون نفری نیز دارد، اقدام به تبلیغ “نالوکسان” کرده؛ دارویی از زیرمجموعه‌های گروه بیهوشی و جزو داروهای ضد مخدر در پزشکی.

موضوعی که دادِ متخصصان و پزشکان را درآورد و مسئولان سازمان غذا و دارو به این تبلیغ واکنش نشان دادند و سخنگوی آن گفت: تبلیغ و فروش این دارو در فضای مجازی تخلف است و این دارو به هیچ عنوان بدون نسخه قابل عرضه نیست.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه نالوکسان یک داروی اعتیادآور است، گفت: اگر این دارو به صورت نابجا و خودسرانه مصرف شود و زیر نظر پزشک نباشد، مصرف آن خطرناک است.

عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه “دارو را نباید تبلیغ کرد”، افزود: تبلیغات برای دارو بی‌معنی است؛ تبلیغ یعنی بازاریابی و بازاریابی برای دارو بی‌معنی است زیرا هر دارویی در ذات خود سم به شمار می‌رود و مصرف آن برای افرادی که مورد نیازشان نیست آسیب‌زا است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اصل تبلیغ دارو کار غلطی است و وقتی دارویی مثل نالوکسان که به صورت تزریقی است، تبلیغ شود؛ غلط اندر غلط است.

وی که معتقد است حتی قرص مسکن و داروی گیاهی را نباید تبلیغ کرد، نسبت به آنچه این روزها درباره تبلیغ خانم بازیگر از داروی نالوکسان دست به دست می‌شود، واکنش نشان داد و افزود: اگر کسی در امری متخصص و نام‌آور است، معنیش این نیست که اجازه داشته باشد در همه حوزه‌ها ورود کند بلکه باید در حوزه صلاحیت خود اظهار نظر کند.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *