پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / دستگاه ها / آستان قدس رضوی / تولیت آستان قدس رضوی: مشهد باید به عنوان قطب سلامت منطقه معرفی شود
طراحی سایت در مشهد

تولیت آستان قدس رضوی: مشهد باید به عنوان قطب سلامت منطقه معرفی شود

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی عنوان کرد: همان طور که به دنبال مرجعیت علمی در مشهدالرضا هستیم در حوزه پزشکی نیز باید با همکاری همه دانشگاه‌ها و متخصصان، این شهر به عنوان قطب سلامت منطقه معرفی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا که به میزبانی آستان قدس رضوی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در حال برگزاری است، با بیان اینکه امروز برخورداری از کار دانش بنیان ضرورتی اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: با توجه به افزایش بیماری‌های قلب و عروق در جامعه، متخصصان باید تلاش کنند تا این آمارها کاهش یابد. پیشنهاد می‌کنم در این کنگره علاوه بر تبادل تجربیات درباره بیماری‌های قلب و عروق، راهکاری برای کاهش این گونه بیماری‌ها ارائه شود.
وی با تأکید براینکه بیمارستان رضوی از متخصصان برجسته و چهره‌های علمی زیادی برخوردار است، عنوان کرد: همان طور که به دنبال مرجعیت علمی در مشهدالرضا هستیم در حوزه پزشکی نیز باید با همکاری همه دانشگاه‌ها و متخصصان، این شهر به عنوان قطب سلامت منطقه معرفی شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: این آرمانی دست یافتنی است که مشهد به قطب سلامت در منطقه تبدیل شود تا هم از آخرین یافته‌های علمی برخوردار باشد، هم برترین تجربیات جهانی را داشته باشد و هم به زائران و مجاوران خدمات ارائه شود.
وی گفت: مصمم هستیم با ارتقای علمی به جایگاه مرجعیت علمی دست پیدا کنیم و در کنار فعالیت‌های دانش بنیان توسعه مراکز تضمین کننده سلامت در مشهد مقدس را پیگیری نمائیم.
گفتنی است، دومین کنگره پزشکان قلب ایران و اروپا صبح امروز با حضور ۵۰۰ فوق تخصص، متخصص و جراح قلب از ایران و ۲۰ کشور دنیا در بیمارستان رضوی مشهد آغار به کار کرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *