صفحه اصلی / مقامات / استاندار / سرپرست استانداری: ۱۸۱ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۲۵۰ هزار دانشجو در خراسان رضوی وجود دارد
طراحی سایت در مشهد

سرپرست استانداری: ۱۸۱ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۲۵۰ هزار دانشجو در خراسان رضوی وجود دارد

میرزایی گفت:امروز ۱۸۱ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۲۵۰ هزار دانشجو و ۴۶۰۰ هیات علمی و تعداد زیادی شرکت های دانش بنیان در استان وجود دارد که خود نشان دهنده ظرفیت ، توان ، بنیه علمی این خطه و جوانان کارآزموده ماست.

قربان میرزایی در دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان افزود : دستگاه های اجرایی موظف اند مسیر و بستر کار و فعالیت برای کارآفرینان را فراهم کنند و کسی حق ندارد ایجاد مشکل و یا مانع تراشی کند.

وی اظهار کرد : ما موظف به ریل گذاری، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت و برداشت موانع از مسیر آنان هستیم و تا کنون هم دولت در حد وسع و توان خود این کار کرده و تسهیلات و اعتبارات و اختیارات خوبی را بدین منظور و با هدف ایجاد اشتغال در اختیار استان ها قرار داده است .

وی عنوان کرد : حتی در برخی از این موارد منابع و تسهیلات وجود دارد اما بخش خصوصی و مردم خیلی راغب به استفاده از این ظرفیت و امکان مطلوب نبوده اند و از این ظرفیت ها بهره مناسب گرفته نشده است.

میرزایی با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم که شاید شدت آن کم از جنگ نظامی نباشد ، افزود : آن دوران جوانان ما درخط مقدم حضوری پرشور داشتند و بسیاری از آنان فرماندهان ما در خط مقدم نبرد بودند و با ایثارگری و از خودگذشتگی و اهدای خون خود با شجاعت و جسارت تمام ایستادند و دشمن را بیرون راندند وحتی یک وجب از این خاک را واگذار نکردند.

وی با بیان اینکه طی این سالها برای حفظ این خاک ، سرزمین و نظام خون ها و هزینه ها دادیم و امروز نیز در این جنگ اقتصادی باید همچون آن دوران جوانان وارد میدان شده و به عنوان رسالت خود فرماندهی این جنگ را با تلاش خود در قالب کارآفرین ، محقق ، اندیشمند ، پژوهشگر و غیره در جایگاه اقتصادی و کمک به رشد و توسعه اقتصاد این سرزمین ایفا کنند.

وی در این میان تصریح کرد : ما برای خروج از این شرایط راهی نداریم جز آنکه جوانان این سرزمین از مسیر کارفرینی و سازندگی زمینه توسعه کشور را فراهم و در برابر دشمنان بایستیم.

وی ادامه داد : بدین منظور باید همه در کنار هم به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم و عزم دولت هم در این حوزه جدی است از آن رو که منابع عظیمی را برای کارآفرینی و اشتغال اختصاص داده و برای رونق تولید و اشتغال حمایت های متعددی را انجام داده است و همه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری هستند.

سرپرست استانداری خراسان رضوی تصریح کرد : حضور جوانان در عرصه کارآفرینی و تلاش مایه مباهات است و این شجاعت، ریسک پذیری و بهره گیری از فرصت ها بسیار ارزشمند و در پی این تلاش ها، ایجاد اشتغال وتامین، نیاز کشور و موفقیت است.

وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب عنوان کرد : ما کار بزرگی در پیش داریم طی این سال های کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شده در عین آنکه برخی اشکالات هم وجود دارد و امروز باید در چهل سالگی انقلاب روند این حرکت از قوت و سرعت بیشتری برخوردار شود.

میرزایی تصریح کرد :برای ریل گذاری این مسیر و جهت دهی مناسب تر به این حرکت باید تلاش و فعالیت مضاعف و گسترده ای شکل گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت های منابع انسانی در این خطه از جمله وجود بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته دانشگاهی جویای کار گفت : نباید انتظار باشد که ۸۰ هزار میز برای اشتغال این افراد آماده شود بلکه باید خود آنان به این حوزه اشتغال و تولید ورود یافته و بر مبنای توانمندی خود و ظرفیت و نیاز استان و هر منطقه اقدام به فعالیت و کارآفرینی برای خود و جمعی از جوانان مشابه خود نمایند.

وی تصریح کرد : وجود حوزه پژوهشی و دانشگاهی قوی در استان خود ظرفیتی برای جهت دهی به این جوانان است چنانکه امروز ۱۸۱ دانشگاه و موسسه آموزش عالی و ۲۵۰ هزار دانشجو و ۴۶۰۰ هیات علمی و تعداد زیادی شرکت های دانش بنیان و۳۱۳شرکت فناور و غیره در استان وجود دارد که خود نشان دهنده ظرفیت ، توان ، بنیه علمی این خطه و جوانان کارآزموده ماست که باید از آن در پیشرفت و توسعه استان بهره برد و اگرنتوانیم بیانگر ضعف ماست.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *