پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / اسلاید صفحه اول / وقتی رکورد ها جابه جا می شوند/کاظمی: بهره برداری از ۴۳ پارک در ۱۴ ماه فعالیت شورای پنجم!
طراحی سایت در مشهد

وقتی رکورد ها جابه جا می شوند/کاظمی: بهره برداری از ۴۳ پارک در ۱۴ ماه فعالیت شورای پنجم!

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: در دوره شورای پنجم و در ۱۴ ماه گذشته ۴۳ پارک با مساحت ۵۰ هکتار در حوزه فضای سبز به بهره برداری رسیده است و ۵۳۰ هکتار به عرصه فضای سبز اضافه گردید.

صبح امروز چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر مشهد برگزار شد و خلیل الله کاظمی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته پرداخت.

کاظمی گفت: در دوره شورای پنجم و در ۱۴ ماه گذشته ۴۳ پارک با مساحت ۵۰ هکتار در حوزه فضای سبز به بهره برداری رسیده است و ۵۳۰ هکتار به عرصه فضای سبز اضافه گردید.

وی پارک پارک موضوعی دانش، پارک بهار در خواجه ربیع، پارک پرواز، پارک زیتون، پارک اسماعیل آباد،  پارک شهید رفیعی، پارک اقدسیه، پارک خلج، پارک شهید چراغچی و … را از جمله پروژه های مورد بهره برداری قرار گرفته شمرد و افزود: بیشترین این پروژه ها در مناطق کم برخوردار شهر به بهره برداری رسید و برخی از پارک ها در حال ساخت است که سایت بانوان پارک بهار از این جمله است.

کاظمی در خصوص تامین آب فضای سبز مشهد بیان کرد: جداسازی آب خام از آب شرب و مکانیزاسیون را در دستور کار داشته ایم و  ۱۲۳ کیلومتر جداسازی آب شرب از خام تاکنون در مشهد اجرا شده است.

وی ادامه داد: به تناسب فضای سبز مشهد، تامین آب را در نظر گرفتیم و به طور کلی ۲۱ میلیون متر مکعب برای فضای سبز شهری نیاز داریم که ۱۰ میلیون متر مربع در اختیار خود ما است و بقیه را از آب روان ها و چاه های اجاره ای استفاده می کنیم.

وی ضمن بیان اینکه آبیاری مکانیزه در سطح شهر مشهد به ۸۶ درصد رسیده است، گفت: تقریبا آبیاری با تانکر ذر مناطق ۱۰ و ۱۲ در مشهد به صفر رسیده است.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد اذعان داشت:برای اولین بار در کشور چمن کم نهاده که یک یک سوم سایر چمن ها آب مصرف می کند را در مشهد به کار گرفته ایم.

وی تصریح کرد: سرانه فضای سبز مشهد را در این مدت را ۱٫۵۳ اضافه کرده ایم و سرانه الان به ۱۶متر رسیده است. و ۱۳۸ هکتار نهالستان در فضای سبز ایجاد کرده ایم که پسته جنگلی، اناب و … در ارتفاعات جنوبی از محصولات آن هستند.

کاظمی ضمن بیان اینکه ۳۰۰۰ هکتار از عرصه کمربند شمالی شهر به بهره برداری رسیده است، گفت: اولین شهری در ایران هستیم که در حوزه محیط زیست کارهای سنجش آلاینده ها را انجام داده و در حال حاضر سنجش آلاینده های اشعه “یو وی” و الکترومعناطیسی برای اولین بار در مشهد انجام می شود و شهروندان می توانند در سایت مرکز پالایش آلاینده ها به طور آنلاین وضعیت سنجش تمامی آلاینده ها را مشاهده نمایند .

وی از انجام دو مطالعه فهرست کردن لیست آلاینده های شهر و مطالعه ای با هواشناسی شهری خبر داد و افزود: پس از انجام این دو مطالعه می توانیم به نقطه ای برسیم که در مشهد قبل از رسیدن به شرایط هوای ناسالم و اضطرار متوجه شویم و از آن جلوگیری کنیم.

وی ضمن اشاره به نورپزداری پروژه های مختلف فضای سبز شهر مشهد همچون میدان فردوسی و بلوار پیروزی، گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی تعداد ۹۲ ایستگاه را نوسازی کردیم که عمر ماشین آلات خدمات شهری از ۱۶ سال به ۱۲ سال رسید.

کاظمی خبر از احداث یک ایستگاه آتش نشانی در منطقه شاهنامه داد و گفت: با احداث این ایستگاه تعداد ایسنگاه های آتش نشانی ما به ۴۹ ایستگاه می رسد.

وی به نوسازی تجهیزات آتش نشانی اشاره کرد و بیان داشت:در حال حاضر پلت فرم های ما تا ارتفاع ۶۰ متر را پوشش می دهد اما  دو عدد پلت فرم که در اتریش در حال ساخت است با حدود ۱۸۹ میلیارد تومان در اختیار ما قرار خواهد گرفت که بلند ترین پلت فرم های کشور خواهند بود.

معاون خدمات و محیط زیست شهری مشهد به فعالیت های حوزه ساماندهی مشاغل شهری اشاره کرد و گفت: تجمیع مشاغل در مجتمع ها از اهداف ما است به طوریکه دو مجتمع اوح و فجر طبرسی در این زمینه در حال تکمیل و نهایی شدن هستند که این تکمیل مجتمع ها با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.

کاظمی در خصوص پل های عابر پیاده بیان کرد: از محل تبلیغات پل ها به مکانیزه شدن آنها می پردازیم و تاکنون ۱۲ پل مکانیزه شده اند همچنین ۴ پل برای زیباسازی داخلی و بیرونی مانند پل مقابل بیمارستان قائم توسط بخش خصوصی در حال تکمیل هستند.

وی به نظارت برپوشش نمای ساختمان ها اشاره کرد و افزود: در هر منطقه شهر یک خیابان را انتخاب کرده ایم و در حال جمع آوری تابلوهای معازه ها و یکسان سازی آنها هستیم که خیابان راهنمایی مشهد به طور مثال در حال حاضر اجرا شده است که به کسبه این خیابان ها در بهای پسماند تخفیف می دهیم.

کاظمی به جمع آوری تابلوی پزشکان و ساماندهی آنها اشاره کرد و بیان کرد: حدود ۶۰۰ مورد از تابلوی موسسات مالی و اعتباری را جمع آوری و ساماندهی کردیم که منظر خوبی نداشت.

ساخت ساختمان های جدید غسالخانه در سازمان فردوس ها و سوله مراجعین از دیگر بخش های گزارش کاظمی بود و گفت: تکمیل مسیر دسترسی باغ رضوان در دست پیگیری است.

وی به توسعه المان های بوستان مینیاتوری مشهد با مشارکت بخش خصوصی به رقم ۱۹ میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: پروژه های باغ گیاهشناسی مشهد نیز با ۳۳ میلیارد تومان در حال تکمیل است و بخش خصوصی به زودی با ۷ میلیارد تومان کار بوستان ریحان را آغاز می کند.

 

 

 

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *