پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / پارلمان شهری / ودیعی بیان کرد: افزایش حدود ۴۰۰ میلیارد تومانی هزینه شهرداری در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷
طراحی سایت در مشهد

ودیعی بیان کرد: افزایش حدود ۴۰۰ میلیارد تومانی هزینه شهرداری در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷

عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد گفت: هزینه های جاری امسال شهرداری ۱۲۹۰ میلیارد تومان بوده که در سال آینده به ۱۷۰۰ میلیارد می رسد.

محمدحسین ودیعی، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد ضبح امروز در جلسه صحن علنی شورای پنجم مشهد گفت:در آستانه تدوین بودجه ۹۸ هستیم، مهم ترین دغدغه مدیریت شهری در سالیان متمادی درآمدهای پایدار شهرداری بوده که سالهاست مورد بحث مدیران شهری و استانی است.، متاسفانه روز به روز اختیارات و درآمدهای شهر محدودتر می شود و همه می دانیم شهر نباید با تراکم فروشی اداره شود.

وی افزود: در دوره قبل ۱۰۰۰ میلیارد تومان تراکم شناور مازاد فروخته شده بود، به تعبیری تراکم دوسال آینده شهر پیش فروش شده بود از جمله منابع پایدار درآمد شهرداری عوارض و مالیات منطقه ای است که در ادوار گذشته به اشکال گوناگون تغییر شکل داده است.

ودیعی خاطر نشان کرد: در بسیاری از امور اجرایی و مدیریتی و خدماتی توقع اول از شهرداری است اما وقتی پای درآمد میان می آید شهرداری مورد غفلت واقع می شود، هر سال با وجود آنکه میزان مالیات افزایش می یابد اما سهم درآمدهای شهرداری مستمرا توسط مجلس و دولت کمتر می شود.

وی خاطر نشان کرد: هزینه های جاری امسال شهرداری ۱۲۹۰ میلیارد تومان بوده که در سال آینده به ۱۷۰۰ میلیارد می رسد و چاره ای نداریم جز أنکه ۱۰۰۰ میلیارد از این مبلغ را از محل مالیات و عوارض تامین کنیم.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *