صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان فردوس ها / تالیف دو کتاب جدید در سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد
طراحی سایت در مشهد

تالیف دو کتاب جدید در سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد از چاپ دو کتاب توسط این سازمان خبر داد.
حجت‌الاسلام مهدوی دامغانی در این خصوص گفت: مجموعه سازمان فردوس‌ها متولی مرحله مهمی از زندگی انسان به نام مرگ است و پیرامون آن مباحث مختلفی وجود دارد که ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نسبت به آن ها در جامعه امروز احساس می شود.
وی افزود: با همین رویکرد در بخش فرهنگی اقدام به تالیف دو کتاب با موضوعات «وصیت» و «ارث» شده است که معمولا پرسش‌های زیادی در خصوص آنها در ذهن افراد وجود دارد.
مهدوی دامغانی با اشاره به محتوای این آثار بیان کرد: اهمیت کتاب «ارث» از این نظر قابل توجه است که اموال هرکس، بلافاصله بعداز فوت به ورثه وی منتقل می‌شود و مبانی ارث نیز به استناد آیات و روایات، صریح و روشن است. در این کتاب سعی شده است اطلاعات کافی در اختیار مخاطبین قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد ادامه داد: بحث وصیت نیز جایگاهی بسیار مهمی دارد که متاسفانه امروزه مغفول مانده و اقسام مختلفی نیز دارد.
وی تصریح کرد: بسیاری تصور می‌کنند که حتما باید اموالی داشته باشند تا وصیت کنند در حالیکه این موضوع می‌تواند جنبه اخلاقی داشته باشد و به اصطلاح عهدی باشد. برای مثال پدری می‌تواند به فرزندش وصیت کند که خود را از رذایل اخلاقی مانند دروغگویی دور نگه دارد و این کار مطمئنا می‌تواند تاثیر بسزایی در شخصیت و رفتار فرد وصیت شونده داشته باشد.
وی امیدواری کرد این کتاب ها تا ۱ماه آینده به مرحله چاپ برسد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *