صفحه اصلی / اجتماعی / تاسیس نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در کشور لبنان
طراحی سایت در مشهد

تاسیس نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در کشور لبنان

تفاهم نامه‌ای میان مدیر مرکز آموزشی فردوسی در کشور لبنان و مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی به منظور تاسیس نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در لبنان به امضا رسید.

بر اساس برنامه‌های علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد برای گسترش روابط با کشورهای منطقه حسن عطوی، مدیر مرکز آموزشی فردوسی کشور لبنان با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد قراردادی برای تأسیس نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در شهرهای بیروت و نبطیه لبنان با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی به امضاء رساند.
بر اساس این قرارداد نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در لبنان در بخش‌های جذب دانشجو و فارسی آموز، تأسیس شعبه دانشگاه مجازی فردوسی مشهد در لبنان، گسترش روابط علمی دانشگاهی در لبنان، مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد در طرح‌های پژوهشی کشور لبنان و حضور دانشجویان و استادان دانشگاه فردوسی مشهد در دانشگاه‌ها و برنامه‌های علمی پژوهشی لبنان فعالیت خواهد نمود.
همچنین مدیر مرکز آموزشی فردوسی کشور لبنان قراردادهایی را با رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل در حوزه جذب دانشجوی بین‌الملل از کشور لبنان و دیگر کشورهای هم‌جوار و قراردادی با رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد برای جذب فارسی آموز به امضاء رساند.
لازم به ذکر است دو تن از استادان سرشناس زبان و ادبیات عربی دانشگاه لبنان در دانشگاه فردوسی مشهد حضور یافتند و به‌صورت پاره‌وقت برخی از دروس تخصصی ادبیات تطبیقی فارسی – عربی و زبان و ادبیات عربی را در گروه‌های زبان و ادبیات عربی و فارسی تدریس کردند.
دکتر دلال عباس استاد تمام گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه لبنان و دکتر خدیجه شهاب مدیر گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه لبنان که به دانشگاه فردوسی مشهد سفرکرده بودند با ابراز خرسندی از اجرایی شدن تفاهم‌نامه میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه لبنان در بخش تبادل استاد، تأسیس گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه لبنان توسط دانشگاه فردوسی مشهد را از بزرگ‌ترین خدمات جمهوری اسلامی ایران به دانشگاه لبنان معرفی کردند.
همچنین ۱۰ نفر از دانشجویان برتر المپیاد زبان فارسی مدارس لبنان و معلمانشان با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد و بازدید از موزه جانورشناسی دانشگاه، افلاک‌نما و مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان، دیداری با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد داشتند که در این دیدار دکتر قبول با اشاره به برگزاری موفق مدرسه تابستانی زبان فارسی در سال جاری برای حدود ۱۴۰ نفر از دانش‌آموزان مدارس کشور لبنان، گسترش زبان فارسی در کشور لبنان به همت دانشگاه فردوسی مشهد را فرصتی مغتنم برای روابط نزدیک‌تر میان دو ملت معرفی کرد.
وی گسترش زبان فارسی در مدارس لبنان را زمینه‌ساز بهره‌وری ایشان از دستاوردهای علمی دانشگاه‌های ایران معرفی کرد و ابراز امیدواری کرد با برنامه‌های دانشگاه فردوسی مشهد حضور دانشجویان از کشور لبنان در دانشگاه فردوسی مشهد به‌سرعت افزایش یابد.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *