پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / مناطق شهری / بهسازی معابر منطقه ۳ مشهد با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال برای معمولان
طراحی سایت در مشهد

بهسازی معابر منطقه ۳ مشهد با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال برای معمولان

شهردار منطقه ۳ مشهد گفت: تاکنون پروژه بهسازی معابرمنطقه۳ برای تسهیل در آمد و شد شهروندان معلول پیشرفت ۸۵ درصدی داشته است و امیدواریم این پروژه تا پایان پاییزسال جاری به اتمام برسد.
مجتبی زمانیان با اعلام این خبر درباره دلایل اجرای این پروژه گفت: موانع شهری در برخی معابر از بزرگترین سدهای تردد معلولین است. به همین سبب در جهت قابل استفاده کردن معابر پیاده برای معلولین با رفع مشکلات و موانع موجود در شبکه دسترسی پیاده شهری و عدم تداوم حرکت راحت در مسیرهای پیاده می توان فضایی متناسب برای آمد و شد این اقشار برداشت.
شهردار منطقه۳ مشهد با اشاره به سیاست کلی مدیریت شهری در دوره ی اخیر در جهت توجه ویژه به معلولین اظهار کرد: یکی از موازین اساسی در دوره ی جدید مدیریت شهری رسیدگی به شهروندان ناتوان جسمی و حرکتی و تسهیل شرایط زندگی شهری برای آنان است و از این رو از ابتدای سال جاری اقداماتی برای مناسب پیاده روهای سطح منطقه ۳ انجام گرفته تا این قشر نیز از مزایای زندگی در شهری با امکانات عادلانه برای همه بهره مند شوند.
وی با اعلام اینکه هم اکنون پروژه بهسازی پیاده روها و معابر در خیابان های پرتردد منطقه در دست اجراست گفت: برای بهبود معابر منطقه، تاکنون بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده است که خیابان های رسالت، آیت الله شیرازی، شهید کشمیری، شهید یوسف زاده و بهمن که جملگی از معابر و شریان های اصلی منطقه هستند، را دربرمی گیرد.
وی درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۸۵ درصد اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد تا پیش از آغاز فصل سرما این اقدامات به سرانجام برسد
زمانیان با پذیرش این نکته که گام های کنونی برای رفع همه مشکلات معلولین کافی نیست تصریح کرد: اقدامات کنونی آغاز مناسبی برای بهبود شرایط است اما مکفی نیست و به همین دلیل این اقدامات با قوت بیشتر استمرار خواهد یافت تا رضایت حداکثری شهروندان توان یاب نیز به بهترین شکل تامین شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *