صفحه اصلی / اسلاید صفحه اول / استاد دانشگاه فردوسی مشهد در جمع برترین محققان پراستناد دنیا در سال ۲۰۱۸
طراحی سایت در مشهد

استاد دانشگاه فردوسی مشهد در جمع برترین محققان پراستناد دنیا در سال ۲۰۱۸

لیست برترین پژوهشگران پراستناد دنیا در سال ۲۰۱۸ منتشر شد که بر اساس آن از کشور ایران نام ۱۶ پژوهشگر دیده می­‌شود که نسبت به تعداد دانشمندان پراستناد در سال ۲۰۱۷ این تعداد به بیش از دو برابر رسیده است.

دکتر محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC)) گفت: پایگاه استنادی وب آو ساینس (WOS) هر ساله فهرست پر استنادترین پژوهشگران دنیا را در فرآورده‌ای به نام پژوهشگران پر استناد (Highly Cited Researchers) منتشر می‌کند. در این فهرست پژوهشگران تاثیرگذار در سطح دنیا که با دریافت میزان استناد بالا، نقش پر رنگی در انتقال علم و دانش در عرصه بین‌المللی ایفا می‌کنند، مشخص و معرفی می‌شوند. این فهرست تنها مقالات پراستناد در مجلات حوزه علوم و علوم اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهد که در پایگاه وب.آو.ساینس در بازه زمانی ۲۰۰۶ الی ۲۰۱۶ منتشر شده و مورد استناد قرار گرفته‌اند. این مقالات از پایگاه شاخص‌های اساسی علم Essential Science Indicators (ESI) استخراج می‌شوند و تنها درصدی از نویسندگان برتری که دارای مقاله در این پایگاه باشند، در فهرست نویسندگان پراستناد ظاهر می‌شوند.

در این بین نام ۱۶ نفر از پژوهشگران ایرانی دیده می شود که نام امید ماهیان استاد دانشگاه فردوسی نیز در این لیست حضور دارد.

گفتنی است ماهیان دارای دکتری مهندسی مکانیک- میدان تبدیل انرژی است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *